Vyhľadávanie:

Na Alejovej ulici v Košiciach otvorili športovo-zábavné centrum pre deti

Na Alejovej ulici v Košiciach otvorili športovo-zábavné centrum pre deti

Jedinečný projekt v spolupráci s USSK

Dopravné ihrisko

Športovo-zábavné centrum na Alejovej ulici bolo opäť otvorené vďaka spoločnosti U. S. Steel Košice a Mestskej časti Košice - Juh. Cieľom rekonštrukcie bolo vrátiť košickým deťom po trinástich rokoch miesto hier a zábavy. Obaja partneri začali s obnovou areálu v auguste tohto roku. Na slávnostnom otvorení sa včera, 5. októbra, zúčastnila manželka prezidenta USSK Phyllis Navettová spolu s viacerými manželkami a príbuznými manažérov z USA. Práve u nich vznikla myšlienka rekonštrukcie parku.

Rodinní príslušníci Američanov pracujúcich v USSK chceli urobiť niečo prínosné pre komunitu, v ktorej žijú. Napadlo im, že detské ihrisko by mohlo byť peknou a trvalou spomienkou na čas, ktorý ich rodiny strávili v Košiciach. Veľkú podporu našli v starostovi Mestskej časti Košice - Juh Jaroslavovi Hlinkovi. Na slávnostnom otvorení ihriska sa okrem neho zúčastnili aj viceprezident pre výrobu Scott Pape a realizátori projektu z DZ Špeciálna údržba, stavebnej inšpekcie USSK a košických Cestných stavieb.

"Sme veľmi radi, a myslím, že je to úžasné," povedala aj v mene manželiek amerických manažérov na tlačovej besede s novinármi Phyllis Navettová, "že sa nám toto ihrisko podarilo obnoviť a uviesť do prevádzky. Je veľmi dôležité, aby sme deti vzdelávali a učili ich o bezpečnosti na cestách. Investovať financie a prácu do detí je to najdôležitejšie, pretože oni sú naša budúcnosť. Spoločnosť U. S. Steel Košice sa do tohto projektu zapojila veľmi rada. A ja som veľmi šťastná, že som sa mohla zapojiť osobne."

Podľa slov starostu Jaroslava Hlinku roky nevyužívaný areál bol v dezolátnom stave. Mestská časť Košice - Juh ho odkúpila od mesta a začala s udržiavacími prácami. Na opravách a náteroch vstupných brán a oplotenia a vyčistení areálu sa podieľalo v rámci verejno-prospešných prác 45 obyvateľov mestskej časti. Samospráva tiež zabezpečila zriadenie cestnej svetelnej signalizácie, vodorovné a zvislé dopravné značenie, zakúpila bicykle, kolobežky a ochranné prilby. Spoločnosť U. S. Steel Košice sa postarala o opravu spevnených plôch, cyklistických dráh a premostenie detského dopravného ihriska. Spoluprácu na tomto projekte s košickou hutou Jaroslav Hlinka veľmi ocenil a označil ju za mimoriadnu. "Pracovali sme spolu so zámerom vytvoriť centrum pre deti s celomestskou pôsobnosťou," povedal okrem iného a zdôraznil, že obnova športovo-zábavného centra bude pokračovať v nasledujúcich rokoch. V jeho areáli bude mať svoje miesto minifutbalové ihrisko, dráha pre kolieskových korčuliarov, jazierko i vynovený amfiteáter.

Ako prvé si nové detské dopravné ihrisko vyskúšali, za asistencie príslušníkov dopravnej polície, tretiaci a šiestaci zo základných škôl na Užhorodskej, Gemerskej, Staničnej a Požiarnickej ulici. Víťazi v súťažiach družstiev dostali od Phyllis Navettovej a Jaroslava Hlinku pekné ceny. Prevádzkovateľom detského dopravného ihriska je Mestská časť Košice - Juh. Na organizovanie dopravnej výchovy pre deti ZŠ bude slúžiť tri pracovné dni v týždni od 9.00 do 12.00 hodiny. Po zime, počas ktorej bude zatvorené, bude v určenom čase sprístupnené aj pre širokú verejnosť.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...