Vyhľadávanie:

Na dezinfekciu aj žiaričmi

Na dezinfekciu aj žiaričmi

K celému spektru rôznych ochranných pomôcok a prostriedkov na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19, ktorými disponujú  osádky jednotlivých pracovísk v košickej oceliarni, pribudlo v ostatných dňoch aj  bezmála sedemdesiat uzavretých germicídnych žiaričov. Rozmiestnené a namontované boli na vytipovaných miestach - dispečingu a velínoch divíznych závodov Energetika, Koksovňa, Ferroenergy a v Závodnom hasičskom útvare, teda tam, kde v prípade  rozšírenia COVID-19 medzi ich zamestnancami by mohlo dôjsť k ohrozeniu výroby v celých železiarňach. Sterilizujú vzduch v celej miestnosti, spúšťajú sa preto hlavne pri striedaní zmien.

„Takzvané germicídne žiarenie, čo je vlastne ultrafialové žiarenie vlnovej dĺžky 253,7nm, spektrum UVC, sa používa na dezinfekciu. Tá nastáva v okamihu jeho pôsobenia na mikroorganizmy, ktoré v dôsledku narušenia bunečných štruktúr rýchlo hynú. Používa sa všade tam, kde nie je možné zaistiť dezinfekciu prostredia bežnými metódami, prípadne v prostrediach so zvýšenými nárokmi na čistotu. Keďže ide o uzavreté žiariče, môžu byť v chode  aj keď je v miestnosti človek, preto si ich niektorí zamestnanci nechávajú zapnuté  počas celej zmeny,“ ozrejmil Ondrej Homola, koordinátor pre bezpečnosť práce finálnej výroby. 

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...