Na MMM opäť účastnícky rekord

V prvú októbrovú nedeľu 2. 10. 2016 sa v Košiciach konal už 93. ročník Medzinárodného maratónu mieru. Kým vlani sa v ôsmich bežeckých disciplínach zúčastnil rekordný počet 11 034 štartujúcich, v tomto roku ich bolo 11 713, čo znamená, že sa opäť zrodil účastnícky rekord. Tak ako sa predpokladalo, o medaily sa podelili africkí bežci, ktorí zúročili dobrú formu i obrovské skúsenosti. Zvíťazil Keňan David Kiyeng časom 2:08:58 hod. pred svojim krajanom Elijahom Kemboiom, ktorý mal čas 2:09:24 hod. a tretím Etiópčanom Tadessem Temechachuom 2:10:17 hod. Víťazný Kiyeng síce traťový rekord, ktorý od roku 2012 drží Keňan Lawrence Kimayio časom 2:07:01 hod. neprekonal, ale príjemne prekvapil najmä organizátorov. Tí mu po skúsenostiach z uplynulých rokov príliš neverili. V minulosti ich totiž veľkí favoriti svojimi výkonmi vždy sklamali.

„V tomto roku určite patril Kiyeng k najväčším favoritom, veď bol prvým maratóncom, aký sa kedy s najlepším osobným časom na štart košického maratónu postavil. Ešte v roku 2009 zabehol v Paríži čas 2:06:26 hod. Odvtedy však prešiel nejaký čas, ale stále si udržiava dobrú formu, pretože časmi pod 2:09 hod. vyhral ďalšie maratóny v Soule i v Tägu,“ poznamenal po pretekoch ich riaditeľ Branislav Koniar. Dosiahnutý čas víťaza mohol byť v Košiciach ešte lepší. Prečo sa tak nestalo, prezradil D. Kiyeng po pretekoch na tlačovej konferencii: „Na 35. kilometri sme boli vpredu ešte šiesti. Nikomu sa nechcelo do úniku, vtedy som zrýchlil po prvý raz a môj nástup zachytili ešte dvaja partneri. Keďže som sa cítil výborne a mal som dostatok síl, asi päť kilometrov pred cieľom som znovu pridal a o mojom víťazstve už rozhodla taktika i cenné skúsenosti.“

Naši vo výsledkových listinách

MARATÓN

Vo všetkých bežeckých disciplínach sa prezentovali aj naši spolupracovníci z firmy. V maratóne sa na 19. mieste umiestnil člen klubu TJ Obal servis Marek Mockovčiak časom 2:43:44 hod., ale zo zamestnancov USSK výborné 26. miesto obsadil Miloš Popovič časom 2:45:42 hod., za ním sa v prvej dvojstovke umiestnili: 71. Miroslav Papcun 3:00:24 hod., 81. Ladislav Vyšnický 3:01:43 hod., 111. Slavomír Albrecht 3:09:26 hod., 120. Jozef Sciranko 3:11:02 hod., 124. Martin Telepun 3:11:56 hod., 125. Rudolf Verba 3:11:56 hod., 139. Vladimír Balogh 3:14:00 hod., 160. Tomáš Mády 3:18:04 hod. Zo žien skončila na 4. mieste časom 2:58:28 hod. členka nášho bežeckého klubu BK Steel Košice Zuzana Korotvičková, ale zo zamestnankýň firmy sa z 225 štartujúcich pretekárok na 37. mieste časom 3:49:51 hod. umiestnila Alžbeta Tiszová, ktorá bola v kategórii žien nad 50 rokov tretia. Na 43. mieste skončila Eva Marková časom 3:53:30 hod.

POLMARATÓN

V polmaratóne skončil Róbert Valíček z Obal servisu časom 1:14:16 hod. šiesty a z našich zamestnancov bol najlepší Milan Lacko, ktorý skončil časom 1:28:18 hod. na 75. mieste. Na ďalších priečkach sa v prvej päťstovke umiestnili: 252. Ladislav Gladiš, ktorý mal čas 1:38:34 hod., 314. Ján Garčár 1:40:48 hod., 354. Peter Tulenko 1:42:00 hod., 358. František Smriga 1:42:11 hod., 490. Róbert Háber 1:45:03 hod. Zo žien obsadila Erika Billá 86. miesto časom 1:50:16 hod., na 355. mieste skončila Erika Linkeschová 2:06:10 hod., 487. Katarína Vojaček 2:13:07 hod., 595. Emília Krišťaková 2:19:47 hod., 734. Monika Erdélyi Kolárska 2:31:23 hod.

IN-LINE KORČULIARI

Aj medzi in-line korčuliarmi sme mali svojich reprezentantov, ktorí dosiahli tieto umiestnenia: muži – 43. Andrej Sabol (dôch.) 47:15 min., 51. Jaroslav Ficeri 48:41 min., 86. Bartolomej Ištoňa (dôch.) 53:27 min., 118. Erik Mlatiček 58:51 min., 121. Peter Buc 59:09 min., 127. Vincent Novotný 1:00:26 hod., 177. Martin Mišo 1:09:51 hod. V kategórii žien skončila naša Lucia Petrovičová zo 72 štartujúcich a s časom 47:01 min. na vynikajúcom 8. mieste.

Toto sú pretekári, ktorí sa vo výsledkových listinách v klubovej príslušnosti hlásili ku klubom TJ Obal servis Košice, BK Steel alebo len k spoločnosti USSK.