KONTAKT  |    _eng _sk

Na Silvestrovskom turnaji druhí
           Pridané: 15.01.2007
Autor: -ps-
Kategória: 02/2007

Naše futbalové mužstvo Výber U. S. Steel Košice sa v závere roka zúčastnilo v hádzanárskej hale VŠA na už 37. ročníku Silvestrovského halového futbalového turnaja nad 36 rokov. Turnaj tradične organizuje Letecká fakulta TU Košice, ktorá tento raz pozvala dvanásť mužstiev z Košíc a okolia. Záštitu nad týmto turnajom prevzal dekan Leteckej fakulty František Olejník.

Vysokú úroveň podujatia potvrdili všetky zúčastnené mužstvá, v niektorých z nich sa nezriedka objavili aj viacerí bývalí prvoligoví futbalisti Košíc. Najprv sa hralo v troch skupinách po štyroch, víťazi postúpili do záverečných finálových bojov. Našim sa po vyžrebovaní ušla náročná prvá skupina, v ktorej sme mali za súperov tím domácich usporiadateľov z LF TU Košice, Colnicu Košice a mužstvo Polície. Úspešné ťaženie za prvenstvom v skupine sme začali víťazstvom nad Leteckou fakultou 3:1 gólmi Knapa, Szaba a Katunského. Druhého súpera Colnicu sme po tuhom boji zdolali 2:0 gólmi Duháňa a Szarvasa.

V treťom zápase, ktorý už nemal vplyv na náš jasný postup do finále, sme sa s mužstvom Polície rozišli bezgólovou remízou 0:0. Ani vo finále, kde sa prebojovali víťazi ďalších dvoch skupín Koliba Pereš a Tokajská oblasť, sme neprehrali. Žiaľ, obidve remízy, najprv 1:1 s tímom Koliba Pereš, keď gól nášho celku zaznamenal Babinčák a aj druhá remíza 1:1 s Tokajom, za nás skóroval Duháň, nám stačili len na druhú priečku v turnaji. Víťazstvo si vybojovali a cennú trofej získali futbalisti z tímu Koliba Pereš, ktorí zdolali Tokaj 2:0. Aj druhé miesto bolo pre náš Výber USSK v silnej konkurencii veľkým úspechom, veď sme ani raz neokúsili trpkosť prehry.

Vo všetkých stretnutiach sa naši prezentovali veľmi dobrou, oku lahodiacou kombinačnou hrou, rýchlymi protiútokmi i dôraznou obrannou hrou. V niektorých momentoch nám však chýbalo viac streleckého šťastia, výsledky mohli byť pre nás totiž oveľa priaznivejšie. O tento skvelý úspech mužstva Výberu USSK sa pod vedením trénera Pavla Sadovského pričinili brankár Miroslav Švec a hráči Gejza Szarvas, Igor Guliš, Ondrej Knap, Marek Devald, Ľuboš Katunský, Imrich Babinčák, Nándor Szabó, Peter Bobko, Martin Vaško, Milan Janšo a Vladimír Duháň, ktorého organizátori vyhlásili za najlepšieho hráča turnaja.

Empty

ODPORÚČAME

21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.
21.06.2022
Skrášlený útulok vďaka milovníkom zvierat
20.06.2022
Do Botanickej záhrady UPJŠ prinášame viditeľné zmeny

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...