KONTAKT  |    _eng _sk

NÁDEJ pre choré oči
           Pridané: 25.10.2010
Autor: -c-
Kategória: 22/2010

Zbierka pre Očné oddelenie a Očnú kliniku Univerzitnej nemocnice L. Pasteura Košice

Len vďaka nim vieme vnímať svetlo, rôzne farby, tvary, kontrasty a bez problémov sa orientovať v priestore. Oči. Sú našim najdôležitejším zmyslom. Veď až osemdesiat percent informácií z prostredia získavame vďaka nim. Chráňme si ich. A takým, ktoré ochoreli, a je ich žiaľ čoraz viac a viac, dajme nádej...

Stalo sa už dobrým zvykom, že vždy koncom roka dajú košickí hutníci dokopy financie, aby pomohli dobrej veci. Môžeme tak urobiť aj tentoraz. Pomôcť Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach, konkrétne Očnému oddeleniu na Rastislavovej ulici a Očnej klinike na Tr. SNP získať kvalitné zdravotnícke prístroje, ktoré pomôžu pri náročných liečebných procedúrach a diagnostike závažných ochorení, je cieľom zbierky, ktorú vyhlásilo vedenie spoločnosti U. S. Steel Košice v uplynulých dňoch. Na tento ušľachtilý cieľ daruje firma i Nadácia U. S. Steel Košice presne toľko, koľko bude predstavovať výťažok zo zbierky. Pomoc košických oceliarov sa tak strojnásobí. Prispieť môže každý zo zamestnancov USSK a jej dcérskych spoločností, a to 3,50 a, prípadne inou sumou, čo potvrdí svojím podpisom na osobitnom formulári, ktorý bude k dispozícii na každom pracovisku. Našu solidaritu a humánnosť už ocenilo nejedno zdravotnícke zariadenie v našom meste. Vždy išlo o adresnú a konkrétnu pomoc. Rovnako tomu bude aj teraz.

Spoločný dar bude predstaviteľom Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach odovzdaný 10. decembra 2010 na slávnostnom benefičnom koncerte v Štátnom divadle Košice.

Viac informácií prinesieme v budúcom čísle Ocele východu.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu