KONTAKT  |    _eng _sk

Najobľúbenejším učiteľom je angličtinár Daniel Karpinský
           Pridané: 09.04.2007
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 14/2007

Podporili sme prvý ročník celoslovenskej súťažnej ankety Zlatý Amos

"Pán profesor Karpinský do bodky spĺňa všetky kritériá hodnotenia súťažnej ankety Zlatý Amos. Je vynikajúci pedagóg, má prirodzenú autoritu a veľmi účinné vyučovacie metódy. Patrí medzi najobľúbenejšie osobnosti profesorského zboru vďaka svojej otvorenosti, obetavosti a odbornosti. O študentov sa zaujíma aj mimo vyučovania, zapája sa do mimoškolských aktivít. Medzi jeho kladné vlastnosti patrí aj hudobné nadanie, herecký talent, kúzelnícke triky a veľký záujem o svojich študentov. Tento muž je ideálnym kandidátom na Zlatého Amosa 2007." Nie, to nie je žiadne hodnotenie riaditeľa školy, ale vyjadrenie študentov Gymnázia na Školskej ulici v Spišskej Novej Vsi, ktorým svojho "správneho tíčra", ako o ňom vravia, prihlásili do súťaže v rámci žiackej ankety o najobľúbenejšieho učiteľa, učiteľku na Slovensku. A priložili k nemu, tak ako určovali propozície, i literárne spracované príhody, ktoré s ním zažili. Mladý angličtinár Daniel Karpinský svojich nominantov nesklamal. Minulý týždeň vo štvrtok, 29. marca, v košickom Štátnom divadle, sa aj vďaka ich podpore stal historicky prvým Zlatým Amosom na Slovensku.

Anketu o najobľúbenejšieho učiteľa, učiteľku na Slovensku v školskom roku 2006/2007 vyhlásil Odborový zväz pracovníkov školstva a vedy na Slovensku a Centrum voľného času - Regionálne centrum mládeže na Kukučínovej ulici v Košiciach koncom októbra minulého roku. Do ankety sa zapojilo 10 200 žiakov a študentov základných a stredných škôl, ktorí na titul Zlatý Amos nominovali 175 pedagógov. Porota z nich v prvom kole vybrala 16 semifinalistov, z každého kraja po dvoch, ktorí počas slávnostného galavečera súťažili v dvoch disciplínach. Prvú absolvovali všetci spolu so svojimi žiakmi a študentmi, v tej druhej už muselo šesť finalistov odpovedať na ich dve otázky...

"Cieľom projektu," informovala riaditeľka ankety Renáta Vadásyová, "je predovšetkým popularizácia učiteľov, ktorí podľa hodnotenia mladých ľudí prispievajú k vytváraniu kvalitného vzťahu medzi žiakmi a pedagógmi." Organizátorom ide pritom aj o to, aby sa súťaž, ktorú usporadúvajú v susednej Českej republike už niekoľko rokov, stala tradíciou aj u nás.

Víťaz ankety Zlatý Amos Daniel Karpinský získal okrem iných cien i finančnú 100 tisíc korún. Prvé miesto v kategórii Amos Sympaťák obsadila Jana Olexová zo Súkromného gymnázia na Dneperskej ulici v Košiciach. Márii Zolotovej zo Základnej školy na Moussonovej ulici v Michalovciach zasa patrí prvá priečka v kategórii Amos Press. Podujatie podporila spoločnosť U. S. Steel Košice.

Empty

ODPORÚČAME

01.04.2021
V testovacom mieste v areáli U. S. Steel Košice už testujú len zamestnancov
15.03.2021
Poznáme víťazné projekty Spoločne pre región 2021
17.02.2021
Sčítanie obyvateľstva 2021
17.12.2020
V roku 2021 venuje U. S. Steel Košice do súťaže štyri nové autá