KONTAKT  |    _eng _sk

Najsilnejší júl v histórii
           Pridané: 12.08.2020
Autor: -fal-
Kategória: Komunita

Detská železnica Košice sa teší náporu návštevníkov z celého Slovenska

Detská železnica Košice nezačala tohtoročnú sezónu práve najlepšie. Rovnako, ako ani ostatné turistické atrakcie na Slovensku.

Nekonalo sa dokonca ani tradičné prvomájové otvorenie. Za 1. polrok poklesla návštevnosť a počet jázd o 60 percent. Sezónu napokon otvorili 8. mája. Ani to však nebolo, ako sa hovorí, žiadne víťazstvo. V máji a v júni chýbali najmä školské výlety.

Obrovský skok nastal v júli.Dennodenne k nám prichádzajú návštevníci nielen z Košíc, ale zo všetkých regiónov Slovenska. Veľmi sa tešíme, venujeme sa im, rozprávame o histórii aj o našich plánoch na ďalší rozvoj. Návštevníci sú našou železničkou nadšení. Nemáme ešte spočítané všetky čísla, ale už teraz môžem povedať, že tohtoročný júl bude zrejme najsilnejší z hľadiska návštevnosti a počtu jázd v celej histórii,“ hovorí Igor Holéczy z OZ Detská železnica Košice.

V tejto sezóne prišli aj s novinkou, ktorou je večerné kino na Alpinke, kam hostí dovezie a odvezie vláčik z Čermeľa. Do konca augusta sa uskutoční ešte jedno premietanie. Kto by mal záujem,  o termíne sa dozvie z internetových stránok Detskej železnice Košice.

19. septembra privíta toto obľúbené rekreačné miesto teraz už nielen Košičanov, našich dobrovoľníkov. Aké práce ich čakajú? Viac o tom hovorí Igor Holéczy: „Za stanicou sa buduje nový cyklochodník, preto budeme vďační za pomoc pri terénnych úpravách a záhradných prácach. Budeme tiež upravovať naše detské ihrisko na Alpinke. A vaši zamestnanci nám určite pomôžu aj s údržbou historického vozového parku.“         

Empty

ODPORÚČAME

21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.
21.06.2022
Skrášlený útulok vďaka milovníkom zvierat

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...