Vyhľadávanie:

V ZOO môžu dobrovoľníci stráviť pekné popoludnie po práci

V ZOO môžu dobrovoľníci stráviť pekné popoludnie po práci

Lákadlom pandy červené

Ak sa rozhodnete prihlásiť na dobrovoľnícke podujatie Hutníci pre Košice a vyberiete si lokalitu ZOO Košice, okrem pocitu z dobre vykonanej práce si môžete priniesť aj kopec zážitkov. 19. septembra bude centrom prác amfiteáter a jeho blízke okolie, kde sa nachádza niekoľko zaujímavých, nových zvierat.

Novými obyvateľmi Zoologickej záhrady Košice sa v novej sezóne stali pandy červené. Dvaja bratia Daeng a Thimpi prišli zo Zooparku Chomutov. Narodili sa v júni minulého roku, čiže ide o dospievajúce samce. Pandy červené košická ZOO nikdy nechovala. Pôvodným domovom pánd sú Himaláje. Panda červená je ohrozená vyhynutím najmä z dôvodu straty biotopu a lovu. Návštevníci môžu v košickej ZOO obdivovať pandy červené vo voliére oproti levici.

Obzrieť si budete môcť dve medvedie mláďatá, ktoré prišli do košickej ZOO zo Záchrannej stanice a Ekocentra v Zázrivej. Ide o dvoch súrodencov Mašu a Filipa, ktorých našli lesní robotníci pri ťažbe dreva v lokalite patriacej do územia Nízkych Tatier. Zoológovia odhadujú ich vek na šesť mesiacov a verejnosť si ich mohla prvý raz poobzerať minulý mesiac. Medvede hnedé chová ZOO od roku 1988. O štrnásť rokov neskôr dokonca preslávili túto ZOO zápisom do Guinnessovej knihy rekordov, keď sa tu narodili pätorčatá. Medvede hnedé, ktoré dospievajú medzi štvrtým a šiestym rokom, sľubujú návštevníkom veľa pekných momentov pri pozorovaní ich života.

Chovateľov potešili aj 4 mláďatá  tučniakov jednopásych. K ich chovnému zariadeniu je to síce ďalej, ale po práci určite padne vhod pekná prechádzka. Košická ZOO chová tučniaky dvanásty rok a od roku 2010  odchovala 40 mláďat. Takmer polovica sa stala základom chovu tučniakov v iných zoologických záhradách.

V ZOO Košice sa od začiatku roka potešili takmer stovke mláďat. Prvýkrát vôbec chovy obohatili mláďatá pekari bielopáseho a byvola vodného. Tri mláďatá pribudli napríklad v stáde  vodárok červených.  Mimoriadnu radosť majú chovatelia aj z páru kosmáčov bieločelých, kde sa rodina po piatich mesiacoch rozrástla o ďalšie dvojčatá.                                        

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...