Vyhľadávanie:

Naštartovali víťaznú sériu

Naštartovali víťaznú sériu

Hokejisti HC Košice postúpili v tabuľke pred reprezentačnou prestávkou na tretiu priečku

Po prvý raz bude v našej hokejovej extralige v tejto sezóne väčšia 12-dňová prestávka. Bude patriť hokejovým reprezentantom Slovenska, ktorí sa v dňoch 9. - 12. novembra zúčastnia na medzinárodnom turnaji TUI Nations Cup v nemeckom Hannoveri, kde budú okrem nás štartovať reprezentačné celky Kanady, Švajčiarska, Lotyšska, Japonska a domáceho Nemecka.

Extraliga bude potom pokračovať až v piatok 17. novembra, kedy sa Košičania predstavia na ľade úradujúceho majstra v Žiline. V nedeľu 19. novembra hrajú v Martine a doma sa predstavia až v utorok 21. novembra v súboji so Skalicou. Momentálne sú naši hokejisti so ziskom 37 bodov na 3. mieste. Na tretiu priečku ich katapultovala trojzápasová víťazná séria, keď najprv vyhrali doma s Liptovským Mikulášom, potom vyšli víťazne so súboja so Slovanom v Bratislave a v nedeľu doma zdolali Poprad. Pre viaceré mužstvá extraligy prišla túto reprezentačná prestávka vhod. Tréneri Slovana, Martina, Popradu i Liptovského Mikuláša si myslia, že zastaví ich herný útlm a psychicky sa pozviechajú.

Pre Košičanov môže táto prestávka urobiť pravý opak, že stratia herný rytmus a prestane sa im dariť v koncovke. Lenže po posledných troch stretnutiach sú však v psychickej výhode a v pohode. Svojim priaznivcom sa doma proti Popradu predstavili vo výbornej forme, takže tréneri ich budú musieť udržiavať v dobre rozbehnutom tempe. V tretej šestine odohrali zatiaľ hokejisti HC Košice štyri stretnutia a v nich stratili iba dva body tesnou prehrou v Trenčíne po samostatných nájazdoch. V zostávajúcich piatich zápasoch tretej šestiny základnej časti odohrajú v tomto mesiaci ešte tri zápasy na ľade súperov a dva doma. Na vedúci Slovan strácajú 10 a na druhý Zvolen 4 body. V decembri, kedy sa začne štvrtá šestina, sa situácia na špici tabuľky môže v náš prospech zmeniť k lepšiemu.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...