KONTAKT  |    _eng _sk

Návštevnícky rekord v košickej ZOO
           Pridané: 23.08.2019
Autor: -m-
Kategória: 08/2019

Zoologická záhrada Košice zaznamenala v návštevnosti nový rekord. V júli prešlo jej bránami 55 tisíc návštevníkov. Vlani v tomto mesiaci navštívilo ZOO necelých 48 tisíc ľudí. Tejto skvelej bilancii spočiatku nahrávalo počasie, neatraktívne pre kúpaliská. Košická ZOO si však udržala návštevnosť aj v druhej polovici júla, keď do nej počas  pracovných dní merali denne cestu dve tisícky návštevníkov. Víkendy sa približovali k šiestim tisíckam.

Lákadlom leta sa stal najmä pre rodiny s deťmi náučný chodník Lužný les s lanovými prekážkami a 3D modelmi, ale aj obyvatelia nových voliér. Vďaka nim môžu návštevníci spoznať dravce, ktoré sa bežne vyskytujú v našom okolí.  Záujem verejnosti vyvolali tiež mláďatá kosmačov bieločelých, ale napríklad aj charizmatické tukany veľkozobé,  či  príchod zebier bezhrivých. Záujem o mláďa kengury neutíchal ani v letných mesiacoch.

Zoologickú záhradu navštevuje čoraz viac zahraničných turistov. Sú to Česi,  Poliaci, Ukrajinci, Nemci, Holanďania, ale najmä Maďari, ktorí majú vyše 25-percentné zastúpenie. Zoologická záhrada Košice sa stala obľúbeným miestom  pre deti v prímestských táboroch a organizované skupiny. Jednou z najväčších atraktivít je naďalej DinoPark,  ktorý v tomto roku rozšíril modely dinosaurov o robotického ozvučeného stegosaura.   

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu