KONTAKT  |    _eng _sk

Nečakaná prehra pod Urpínom
           Pridané: 14.12.2016
Autor: -kat-
Kategória: 23/2016

Hokejisti HC Košice viedli po víťaznom zápase v Poprade ligovú tabuľku

Hokejistom Košíc sa vstup do štvrtej šestiny základnej časti vydaril, keď v piatok 9. decembra 2016 vyhrali vo východniarskom derby v Poprade po predĺžení 3:2. V nedeľu 11. decembra už takí úspešní neboli. V šlágri 29. kola podľahli vlaňajšiemu finalistovi na súperovom ľade v Banskej Bystrici 0:4 a prvú priečku v tabuľke opäť prepustili svojmu odvekému rivalovi spod Urpína, ktorý má náskok troch bodov. Prehra je o to viac prekvapujúca, že v tejto sezóne sa stretli zverenci trénera Rostislava Čadu s Banskobystričanmi trikrát a zo všetkých troch súbojoch vyšli, či doma alebo vonku, víťazne. Nedeľňajší duel, v ktorom hráči nášho tímu nestreli ani gól, okomentoval kormidelník HC Košice R. Čada slovami: „Boli to predovšetkým fyzické sily, v čom sme neboli takí dobrí ako v predchádzajúcich vzájomných stretnutiach.“

Naša najvyššia hokejová súťaž bude mať až do 20. decembra reprezentačnú prestávku. Už dnes, 14. decembra 2016, sa v Martine stretne výber Tipsport ligy so slovenskou hokejovou reprezentáciou. V tomto stretnutí sa predstavia aj piati hráči HC Košice. V ligovom výbere to budú obranca Martin Dudáš a útočník Ladislav Nagy, pozvánku do národného tímu dostali obranca Eduard Šedivý a útočníci Marek Bartánus a Jakub Suja. Potom sa v závere týždňa zúčastní reprezentácia Slovenska na turnaji štyroch krajín vo švajčiarskom Bieli.

Hokejová Tipsport liga bude od 20. decembra pokračovať až do konca roka piatimi kolami. Hokejisti HC Košice sa v nich predstavia svojim fanúšikom v Steel aréne už iba v dvoch stretnutiach. Vo štvrtok 22. decembra v súboji s Novými Zámkami a v stredu 28. decembra privítajú Zvolen. Po Novom roku naberie naša najvyššia hokejová súťaž rýchlejšie tempo, keď v priebehu dvanástich dní odohrajú jej účastníci šesť kôl. V nich sa Košičania až štyrikrát predstavia na domácom ľade. Už 3. januára 2017 v súboji s Nitrou, 8. januára s Popradom,10. januára so Žilinou a 15. januára s Liptovským Mikulášom.                    

Empty

ODPORÚČAME

21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.
21.06.2022
Skrášlený útulok vďaka milovníkom zvierat

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...