KONTAKT  |    _eng _sk

Nováčik zdolal lídra extraligy
           Pridané: 08.12.2008
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 49/2008

"Z našej strany to bol pod Urpínom, obrazne povedané, deň otvorených dverí." Takto charakterizoval tréner hokejistov HC Košice Anton Tomko vystúpenie svojho tímu v zápase 24. kola hokejovej extraligy na ľade v Banskej Bystrici. Nováčik našej najvyššej hokejovej súťaže sa na lídra tabuľky v sobotu, 29. novembra, pred televíznymi kamerami vytiahol a favorizované Košice dostal po výsledku 5:1 do kolien.

V tomto stretnutí zavládol, po dvoch predchádzajúcich víťazstvách nášho mužstva v uplynulom týždni na domácom ľade, keď Skalici i Žiline uštedrili spolu 14 gólov, totálny skrat. Bolo to nepochopiteľné, že v ich kolektíve nastali najmä v záverečnej tretine chaos, bezmocnosť a úplná rezignácia. Obrancovia vyrábali chyby a útočníci si absolútne neplnili obranné úlohy. Zlyhali aj takticky. Už včera, v domácom zápase proti tretiemu Martinu, sa chceli Košičania za tento neúspech pod Urpínom na ľade v Steel Aréne rehabilitovať. Či sa im to podarilo, nevieme, pretože stretnutie sa hralo po uzávierke tohto čísla Ocele východu.

V piatok tohto týždňa majú naši hokejisti v extraligovom kole voľno, do bojov zasiahnu až v nedeľu, 7. decembra, u súpera v Liptovskom Mikuláši. Doma ich budeme môcť prísť povzbudiť do Steel Arény znovu v utorok, 9. decembra, kedy o 17.15 hod. odohrajú zápas s Popradom.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu