Vyhľadávanie:

Novorodenci pod ochranou monitorov

Novorodenci pod ochranou monitorov

Šačianska nemocnica sa môže pochváliť trinástimi monitormi BabySense, ktoré pred niekoľkými dňami dostala k dispozícii od Nadácie Križovatka. Dar mimoriadne potešil. "Každý novorodenec na našom oddelení," hovorí primárka novorodeneckého oddelenia Slávka Virágová, "bude mať počas pobytu u nás v postieľke babysense, čo navodí pocit bezpečia nielen mamičkám, ale i zdravotníckemu personálu." Oddelenie už predtým disponovalo dvanástimi monitormi a keďže jeho lôžková kapacita je 25 postelí, teraz ich majú všetky.

Monitory pomáhajú zachraňovať životy. Výskyt syndrómu náhleho úmrtia dojčiat (SIDS), ktorý spôsobuje smrť aj u úplne zdravých detí a to kvôli zástave dychu v spánku bez akýchkoľvek predchádzajúcich príznakov, je síce relatívne nízky, ale v civilizovaných krajinách s vysokou kvalitou života a zdravotníctva je hlavnou príčinou smrti detí do jedného roka. Príčina syndrómu zatiaľ nie je jasná, podľa odborníkov ide pravdepodobne o poruchu riadenia dychovej činnosti, ktorá vzniká už v tehotenstve. Hlavným rizikovým faktorom môže byť fajčenie matky, vystavenie dojčiat dymu, ďalším nižšia pôrodná hmotnosť, ale aj iné príčiny.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...