KONTAKT  |    _eng _sk

O bezpečnosti za volantom na tri...
           Pridané: 04.02.2008
Autor: -mh-
Kategória: 05/2008

Miroslav Maďar, GM pre západoeurópsky región

· Ako vnímate bezpečnosť na slovenských cestách?
- Bohužiaľ, nie veľmi pozitívne. Problém je v tom, že na Slovensku máme veľmi málo kvalitných ciest a diaľnic. Napríklad, diaľnicu medzi Bratislavou a Košicami začali stavať v Bratislave... Opačne by výstavba trvala oveľa kratšie... V porovnaní s ostatnými krajinami EÚ sme ešte len na začiatku. Nehodovosť na našich cestách stúpa a súvisí aj so stavom vozoviek u nás.

· Čo by mali vodiči s ohľadom na zvýšenie bezpečnosti na cestách robiť?
- Slovenský vodič sa podľa môjho názoru líši od vodiča z vyspelej európskej krajiny v podstatnej miere. To, čo nám ešte chýba, je sebadisciplína, tolerancia a predvídavosť za volantom automobilu. Toľko arogancie a zloby za volantom u niektorých našich vodičov som nevidel asi nikde na svete, a to som už bol na všetkých kontinentoch, okrem Austrálie. Máme čo doháňať a myslím si, že je to všetko v našich hlavách ako sa s tým vyrovnáme v budúcnosti.

· Priznáte sa k nejakému zlozvyku za volantom?
- Som držiteľom vodičského preukazu už viac ako 25 rokov. Našťastie, nepoznal som ten pocit byť účastníkom nehody. Možno aj preto, lebo som mal možnosť byť často v zahraničí a vidieť na vlastné oči to, čo možno iní u nás nie, napríklad, že chodec na priechode pre chodcov je pánom na ceste, že tolerancia za volantom je bežná výbava moderného vodiča, úsmev namiesto hnevlivých gest. Všetkým vodičom aj nevodičom prajem veľa kilometrov bez nehody a nezabudnite, že na konci vašej cesty je niekto, kto vás má rád a čaká na vás.

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...