KONTAKT  |    _eng _sk

O bezpečnosti za volantom na tri...
           Pridané: 19.05.2008
Autor: -mh-
Kategória: 20/2008

Adriana Mihálová, GM pre motiváciu a vzťahy s odborovými organizáciami· Ako vnímate bezpečnosť na slovenských cestách?
- Väčšina vodičov vo všeobecnosti dodržiava základné pravidlá cestnej premávky. Samozrejme, nehovorím o rýchlosti. Celkovo však môžem zhodnotiť, že sa na našich cestách cítim bezpečne primerane ich stavu. Ak to porovnám s niektorými južnými metropolami, kde na cestách vodiči preferujú trúbenie ako základné pravidlo alebo v noci zásadne nepoužívajú svetlá, tak na Slovensku máme maximálne disciplinovaných vodičov.

· Čo by mali vodiči s ohľadom na zvýšenie bezpečnosti na cestách robiť?
- K zvýšeniu bezpečnosti na cestách jednoznačne môžu pomôcť kvalitné diaľnice. Myslím si, že infraštruktúra mala byť na prvom mieste v programe každej slovenskej vlády od vzniku nášho štátu. Tu sme trošku zaspali dobu. Ostáva nám len veriť, že v roku 2010 po 17 rokoch samostatnosti sa dočkáme prepojenie západu s východom. Čo sa týka slovenských vodičov, mužom za volantom by sa zišlo viac ženskej opatrnosti a ohľaduplnosti a ženám viac odvahy a sebavedomia.

· Priznáte sa k nejakému zlozvyku za volantom?
- Ja patrím v podstate k disciplinovaným vodičom. Samozrejme, ani teraz nehovorím o rýchlosti. Rada a často dupnem na plyn, ale len na miestach, kde viem, že si to môžem dovoliť a nikoho tým neohrozím.

Empty

ODPORÚČAME

26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom
07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok