KONTAKT  |    _eng _sk

O technickej diagnostike medzinárodne
           Pridané: 18.10.2018
Autor: -c-
Kategória: Divízie

V Košiciach sa uskutočnil 21. ročník vedeckej konferencie DIS 2018

Dvadsiaty prvý ročník má za sebou medzinárodná vedecká konferencia DIS 2018 zameraná na teóriu a aplikáciu metód technickej diagnostiky. Podujatie, ktoré 2. a 3. októbra 2018 zorganizovali v Dome techniky v Košiciach Asociácia technických diagnostikov SR, Technická univerzita v Košiciach, Asociácia technických diagnostikov ČR, Slovenská spoločnosť údržby, Zväz slovenských vedecko-technických spoločností a Zväz automobilového priemyslu, podporila aj spoločnosť U. S. Steel Košice, pričom v jeho vedeckom výbore pôsobil tiež Marko Rentka, riaditeľ pre riadenie spoľahlivosti zariadení.

Na programe boli prezentácie, prednášky a diskusia o technickej diagnostike a jej podpore Industry 4.0, progresívnych, nedeštruktívnych a testovacích metódach, normalizácii v oblasti technickej diagnostiky a údržby, starostlivosti o fyzický majetok, ale aj o bezpečnosti, kvalite a environmente v údržbe. Témou workshopu, ktorý moderovala Hana Pačaiová zo Strojníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach, bol vplyv stavu strojov a zariadení na kvalitu produktu.

Ku kreditu medzinárodnej vedeckej konferencie prispeli svojimi prednáškami aj odborníci z košickej oceliarne. Technológ a tribodiagnostik Milan Haluška  hovoril o prínosoch aplikácie  tribomanažmentu mazania v hutníckom podniku a technológ Zdenko Beli o ťažnom stroji vysokých pecí a montáži ozubených kolies prevodovky pohonu M1.                  

Empty

ODPORÚČAME

11.09.2019
Minister hospodárstva ocenil aj desiatich košických oceliarov
02.08.2019
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 2. štvrťrok 2019
19.07.2019
Konáme v záujme zachovania našej konkurencieschopnosti
10.07.2019
Hutnícky priemysel čelí kritickým úskaliam