Vyhľadávanie:

O úspechy sa chceme podeliť

O úspechy sa chceme podeliť

V štátnom divadle sa v piatok uskutočnil pri príležitosti 5. výročia U. S. Steel Košice vianočný benefičný koncert

Vianočným benefičným koncertom s prívlastkom Štedré vločky vyvrcholili v piatok 9. decembra 2005 večer v Štátnom divadle Košice tohtoročné sponzorské aktivity spoločnosti U. S. Steel Košice, ktorá si v novembri pripomenula 5. výročie úspešného pôsobenia na Slovensku.

"Úspešné podnikanie našej firmy na Slovensku bolo len nedávno potvrdené veľmi hodnotným ocenením - naša spoločnosť bola týždenníkom Trend vyhlásená za firmu roka 2005," prihovoril sa z pódia hutníkom i pozvaným hosťom v zaplnenom hľadisku prezident David H. Lohr. "Sme na to právom hrdí pretože vieme, koľko úsilia a tvrdej práce je za touto cenou. A to nielen zo strany manažmentu spoločnosti, ale všetkých zamestnancov. Či už z administratívy alebo jednotlivých prevádzok podniku. Rád by som sa pri príležitosti piatych narodenín U. S. Steel Košice srdečne poďakoval všetkým zamestnancom, zákazníkom, dodávateľom, zástupcom samospráv a ďalším partnerom za podporu a šírenie dobrého mena spoločnosti. Chceme sa podeliť o úspechy s tými, na ktorých šťastie čaká. V priebehu tohto roka sme podporili desiatkami miliónov školy, detské domovy, knižnice a kultúrne inštitúcie. Nie je to však len o peniazoch. Najviac si cením osobné nasadenie zamestnancov, ktorí sa zapojili do charitatívnych projektov organizovaných vo firme," zdôraznil a zaželal všetkým, aby najkrajšie sviatky roka - Vianoce, prežili v pokoji, príjemnej atmosfére a v rodinnej pohode.

Neobyčajne hodnotný umelecký zážitok si potom mohli vychutnať všetci tí, ktorí prijali pozvanie Davida H. Lohra a jeho manželky Susan na toto nádherné podujatie. Postarali sa oň známy a populárny klavirista Richard Rikkon, orchester Štátneho divadla Košice pod dirigentskou taktovkou Igora Dohoviča, Vlado Valovič a Big Band Gustava Broma, operní speváci Ľubica Vargicová a Miroslav Dvorský, stálica na nebi českej populárnej hudby Karel Černoch, charizmatický český Zlatý slávik Bohuš Matuš i dievčenská vokálna skupina The Sound Office z Poľska.

Štedrá nebola len hudobná nádielka. Na vianočnom benefičnom koncerte, ako už býva zvykom, sa opäť rozdávala radosť. Aj vďaka zamestnancom podniku, ktorí už v minulosti svoju ochotu pomôcť tým, ktorí pomoc naozaj potrebujú, neraz dokázali. Dobrovoľnými finančnými zbierkami pomohli napríklad Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach zakúpiť pľúcny ventilátor, vlani to bola sanitka pre košickú Záchrannú službu. V tomto roku pomohli už po druhýkrát v histórii finančných zbierok Východoslovenskému onkologickému ústavu v Košiciach. Na nákup automatickej vyrezávačky blokov, ktorá v rámci liečby zhubných nádorov zabraňuje poškodeniu zdravého tkaniva pri ožarovaní, vyzbierali úctyhodnú sumu - 1 264 824 korún. Rovnakou sumou prispela aj spoločnosť U. S. Steel Košice, a tak výsledná a celková podpora predstavuje 2 529 648 korún.

Spoločný finančný dar v podobe symbolického šeku odovzdal riaditeľovi Východoslovenského onkologického ústavu v Košiciach Alexandrovi Berčovi viceprezident pre ľudské zdroje Miroslav Kiraľvarga. Slová uznania pritom adresoval hutníkom. "Chcel by som sa poďakovať našim zamestnancom," povedal, "za ich štedrosť a prejav ľudskosti." A ako Alexander Berč vníma skutočnosť, že spoločnosť U. S. Steel Košice a jej zamestnanci boli takí štedrí k onkológii už po druhýkrát? "V dnešnej uponáhľanej dobe väčšina ľudí akoby strácala pocit empatie a potrebu pomôcť. A tí, ktorí majú relatívne dostatok peňazí, radšej ich venujú tam, kde očakávajú okamžité zviditeľnenie. Preto sa s úctou skláňam pred zamestnancami a vedením U. S. Steel Košice, že každoročne, a pre nás už po druhýkrát, zorganizovali zbierku s takým efektom. Je to niečo úžasné! Dovoľte mi preto, aby som sa vám všetkým v mene vedenia Východoslovenského onkologického ústavu Košice, v mene svojom i v mene pacientov úprimne poďakoval."

Milión korún pre dvanásť knižníc na východnom Slovensku bol v ten večer ďalším zo štedrých darov U. S. Steel Košice. "Som rád, že môžeme prispieť knižniciam," povedal pred odovzdaním daru riaditeľke knižnice Jána Bocatia v Košiciach Kláre Kernerovej prezident spoločnosti David H. Lohr. Tento počin, ako dodal, je symbolický z pohľadu 5. výročia spoločnosti. Veď zakladateľ United States Steel Corporation Andrew Carnegie sám založil po celom svete vyše 2800 knižníc. Nad každou z nich bol nápis - Nech je svetlo. Nech svieti i nad obdarovanými knižnicami na Slovensku.

"Tento nečakaný sponzorský dar prichádza v čase, keď väčšina knihovníkov smutne prezerá preplnené výklady kníhkupectiev a starostlivo kalkuluje, ktorým titulom z bohatej ponuky dať prednosť. Pretože knihy sú drahé a peňazí na ich nákup nikdy nie je dosť," skonštatovala Klára Kernerová. V mene dvanástich obdarovaných knižníc v Košiciach, Michalovciach, Prešove, Svidníku, Rožňave, Starej Ľubovni, Spišskej Novej Vsi, Trebišove, Poprade, Humennom, Bardejove a Vranove nad Topľou sa srdečne poďakovala a zaželala U. S. Steel Košice pri príležitosti jej 5. výročia veľa ďalších úspechov v podnikaní i podpore kultúrneho a duchovného života nášho regiónu a jej zamestnancom krásne Vianoce. Záznam z koncertu bude odvysielaný v šiestich lokálnych televíziách východného Slovenska.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...