KONTAKT  |    _eng _sk

O žiaromateriáloch medzinárodne
           Pridané: 07.06.2004
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 23/2004

Včera, 8. mája 2004, sa v Podbanskom vo Vysokých Tatrách začala trojdňová medzinárodná konferencia Žiaromateriály, pece a tepelné izolácie. Podujatie, na ktorom sa zúčastňujú odborníci zo Slovenka, Českej republiky, Poľska, Maďarska, Srbska, Francúzska, Nemecka, Južnej Kórei i Kanady, pripravila Hutnícka fakulta Technickej univerzity v Košiciach.

Generálnym sponzorom konferencie je spoločnosť U. S. Steel Košice. Na stretnutí odborníkov z Európy i zámoria odznie dovedna tridsaťdeväť prednášok prezentujúcich výsledky výskumu, vývoja i aplikácie žiaruvzdorných materiálov v hutníckom procese. So svojimi skúsenosťami v tejto oblasti sa podelia aj košickí hutníci.

Hovoriť budú okrem iného o meraní tepelnej rozťažnosti kremičitých materiálov, izolačnom žiarobetóne a jeho použití do 1500 stupňov Celzia, štúdii opotrebenia staviva v komíne pre odvod spalín z energetického zariadenia, novej konštrukcii vymurovky liacej panvy, intenzifikácii ohrevu brám v narážacích peciach i zvyšovaní životnosti vymurovky pojazdných miešačov.

Empty

ODPORÚČAME

28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...