KONTAKT  |    _eng _sk

Obhájili zlaté medaily
           Pridané: 26.09.2011
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 20/2011

V sobotu 24. septembra sa poslednou súťažou v softbale skončila naša letná olympiáda 2011. Na ihrisku Technickej univerzity v Košiciach bojovali v tomto športe tri mužstvá. Vedenie, Výroba a tím amerických manažérov pod názvom Expats. Prvenstvo si vybojovali hráči z mužstva Vedenia, ktorí zdolali Expats 16:5 i Výrobu v skrátenej hre 5:1 a zaslúžene obhájili zlaté medaily z vlaňajška.

V zápase o druhú priečku Výroba vyhrala nad tímom Expats 16:1. Mužstvo z Vedenia, ktoré malo vo svojom kádri niekoľkých bývalých reprezentantov Slovenska - Martina Repku, Ľubomíra Delinu, Róberta Delinu a Mariána Lipnického, bolo v obidvoch stretnutiach výrazne lepšie. Hneď v prvom zápase proti tímu Expats už od prvej zmeny získali vydarenými odpalmi náskok piatich bodov a postupne ho zvyšovali. V útoku i v obrane boli oveľa rýchlejší než ich súper a v závere i keď herne poľavili, dotiahlo Vedenie toto stretnutie do víťazného konca.

V druhom súboji medzi Výrobou a mužstvom Expats sa zrodil ešte výraznejší výsledok, ale to vďaka výbornej hre hráčov Výroby v obrane. Napriek prehrám však americkí manažéri ukázali niekoľko pekných vydarených akcií, najmä viacero tvrdých nechytateľných odpalov, čo len dokazuje, že softbal je v USA národným športom. V stretnutí o prvenstvo sa hráči z Výroby nedokázali bodovo presadiť proti Vedeniu a prvý bod zaznamenali až v poslednej zmene, ale to už bolo na zvrat v zápase neskoro.

Empty

ODPORÚČAME

11.09.2019
Minister hospodárstva ocenil aj desiatich košických oceliarov
02.08.2019
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 2. štvrťrok 2019
19.07.2019
Konáme v záujme zachovania našej konkurencieschopnosti
10.07.2019
Hutnícky priemysel čelí kritickým úskaliam