Vyhľadávanie:

Oceľové kordy z Košíc do sveta

Oceľové kordy z Košíc do sveta

Prichádza ďalší zahraničný investor

V tomto roku už tretiemu, od svojho vzniku osemnástemu zahraničnému investorovi, pootvorilo dvere na východ Slovenska Centrum ekonomického rozvoja U. S. Steel Košice. Do Košíc prichádza skupina Redaelli, ktorá patrí k talianskym lídrom vo výrobe oceľových drôtov a káblov. Jej súčasťou je divízia Redaelli Sodetal, ktorá bola založená vo Francúzku pred bezmála štyridsiatimi rokmi a ktorá si za čas svojej existencie dokázala vybudovať globálne renomé vo výrobe a vývoji oceľových kordov používaných v základnej výstuži radiálnych pneumatík. K jej najväčším odberateľom patria takí renomovaní americkí i európski výrobcovia pneumatík, akými sú napríklad Continental, Michelin, Goodyear alebo Dunlop.

Jej nová dcérska spoločnosť - Redaelli Sodetal Slovakia s.r.o. bude v Košiciach vyrábať oceľové kordy pre pneumatiky osobných a nákladných automobilov. "Naša produkcia bude v počiatočnej fáze predstavovať 4 tisíc ton ročne, do konca roka 2006 má vzrásť až na 6 tisíc ton. Veríme, že tieto čísla," skonštatoval na pôde EDC minulý týždeň v utorok Maurizio Prete, generálny riaditeľ spoločnosti, "budeme vedieť o dva roky zdvojnásobiť." Technológia, ako dodal, bude do Košíc presunutá zo závodu Redaelli Sodetal v Tronville. Medzi prvými budú nainštalované stroje pre ťahanie tenkého drôtu a stáčanie kabeláže.

"Presun na Slovensko má pre nás dve kľúčové výhody," zdôvodnil Maurizio Prete rozhodnutie firmy etablovať sa v košickom regióne. "Prvou je logistická poloha pre rast východoeurópskeho trhu vzhľadom na ďalšie rozširovanie smerom na východ. Druhou je vysoký stupeň úrovne vzdelania tunajších ľudí v oblasti priemyslu a ťažkého strojárstva. Tieto výhody vytvárajú pre nás tie najlepšie podmienky pre nábor vysokokvalifikovaných zamestnancov, ktorí sú vždy kľúčovým faktorom úspechu v priemysle oceľových kordov," vysvetlil.

Podľa riaditeľky Úradu práce sociálnych vecí a rodiny v Košiciach Judity Kántorovej, ktorá zablahoželala talianskym investorom k rozhodnutiu zriadiť svoju prevádzku práve v Košiciach, v databáze uchádzačov o zamestnanie je približne 1500 takých, ktorí spĺňajú predbežné požiadavky na výkon práce v novej firme. Najvyšších manažérov firmy tiež informovala o štátnej pomoci pri zriaďovaní nových pracovných miest, ktorá je zvlášť v košickom regióne, známym vysokou mierou nezamestnanosti, ústretová. Aj keď, ako povedal Maurizio Prete firma Redaelli Sodetal pri svojom strategickom pláne začať podnikať i na Slovensku nebrala do úvahy možnosť štátnej podpory, táto skutočnosť len urýchli celý proces etablovania sa v Košiciach a výberu kandidátov na pracovné miesta. Spoločnosť, ktorá plánuje začať s výrobou už v septembri tohto roka má na začiatku zamestnávať 120 ľudí, s rozširovaním produkcie bude ich počet rásť.

Maurizio Prete tiež ocenil profesionalitu tímu z EDC, ktorého odborníci veľmi rýchlo a prompne reagovali na všetky otázky firmy pri zvažovaní jej príchodu na Slovensko. Našej krajine, jej východu, dali nakoniec prednosť pred Maďarskom a Rumunskom.

"Bolo pre nás veľkým potešením spolupracovať s takým tímom, akým je EDC a špeciálne jej riaditeľom Jurajom Augustínom. Dúfame, že naša spolupráca s nimi bude pokračovať aj v budúcnosti, a to s takou istou efektívnosťou a entuziazmom," dodal Maurizio Prete.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...