KONTAKT  |    _eng _sk

Od augusta cestovanie po novom
           Pridané: 30.06.2008
Autor: -if-
Kategória: 26/2008

Cestujúcu verejnosť v Košiciach čaká od 2. augusta tohto roku hádam najväčšia zmena v mestskej hromadnej doprave za ostatné roky. Dopravný podnik mení linkové vedenie električiek, trolejbusov a autobusov a komplexne aj názvy zastávok mestskej hromadnej dopravy (MHD). Cieľom týchto zmien, uviedli na minulotýždňovej tlačovej besede riaditeľ DPMK, a.s., Michal Tkáč a riaditeľ dopravy a techniky Róbert Nagy, je pravidelnejšia doprava a úspora investičných nákladov spoločnosti. Železiari môžu byť pokojní pokiaľ ide o linkové spojenia do a z U. S. Steel Košice. Ani ich však neobídu obmedzenia.

"Linky ostávajú aj po 2. auguste, výrazný úbytok cestujúcich sa však odrazí aj na úbytku niektorých spojov," informoval Oceľ východu R. Nagy. "Bude sa to týkať hlavne tých spojov, ktoré jazdia prázdne, ako je to napríklad pri autobusoch RA z Ťahanoviec a Furče počas víkendov."

DPMK pripravuje rozsiahlu informačnú kampaň, ktorej súčasťou je i spustenie novej web stránky už v najbližších dňoch, kde nájdete napríklad aj formulár na sťažnosti. Od 15. júla do 15. augusta bude cestujúcim k dispozícii aj bezplatná info linka. V dopravných prostriedkoch plánujú umiestniť graficky znázornené linkové vedenie. Všetky dôležité informácie pre cestujúcich do a z U. S. Steel Košice uverejníme v Oceli východu v druhej polovici júla.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu