KONTAKT  |    _eng _sk

Olympiáda v Aténach končí, naša začína
           Pridané: 23.08.2004
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 34/2004

Už iba deväť dní zostáva do slávnostného otvorenia XIV. ročníka Letnej olympiády U. S. Steel Košice. Uskutoční sa na budúci týždeň v dňoch 3. - 4. septembra. Včera sa zišli na prvom zasadnutí členovia organizačného výboru i zástupcovia z jednotlivých DZ, spoločností, úsekov a útvarov, aby skompletizovali prihlášky účastníkov jednotlivých športov.

Spolu sa prihlásilo 839 športovcov z U. S. Steel Košice, DDP Stabilita, QBE, zo Združenej zdravotnej poisťovne Sideria-Istota a z Nemocnice Košice-Šaca. Uvedený počet športovcov bude súťažiť v desiatich druhoch športu, a to v malom futbale, nohejbale, volejbale, stolnom tenise, kolkoch, softbale, cyklistike, v behu na 10 km, v tenise a v squashi.

Do turnaja v malom futbale sa prihlásilo 21 mužstiev, pod vysokou sieťou bude bojovať 6 mužských tímov a 7 družstiev žien, v nohejbale bude štartovať 6 celkov a v softbale 3 družstvá. Za zelenými stolmi sa v stolnotenisovej herni predstaví 48 mužov a 6 žien, v kolkárni bude spolu súťažiť 160 prihlásených mužov i žien. Cyklistické preteky absolvuje 58 mužov a 6 žien, v behu na 10 km sa na štart postaví 40 pretekárov a spolu s nimi odštartuje od hlavnej vrátnice na vstupnom areáli aj 20 korčuliarov na kolieskových korčuliach.

V tenisovom turnaji bude súťažiť 51 tenistov a v novom športe squashi, ktorý bude mať v tomto roku olympijskú premiéru, bude súťažiť 24 mužov a 2 ženy. Zmena športovísk nastala oproti vlaňajšej olympiáde iba v kolkárskej súťaži a v tenise. Kolkári budú bojovať nie v kolkárni nad Popradskou cestou ako vlani, ale na štvordráhe TJ Hutné stavby PKŠ Košice, neďaleko obchodného domu Beta na Kustrovej ulici 5. Tenisti sa tento raz presťahujú z areálu na Aničke na dvorce bývalej TJ VSS v Mestskom parku pri kúpalisku.

Slávnostný ceremoniál otvorenia Letnej olympiády USSK sa uskutoční v piatok 3. septembra o 15.00 hod. na asfaltových ihriskách pri hádzanárskej hale vo Všešportovom areáli.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu