KONTAKT  |    _eng _sk

Olympijské novinky
           Pridané: 27.08.2007
Autor: Ján CABAN, odbor Motivácia
Kategória: 34/2007

Predbežná štatistika prihlásených na XVII. ročník Letnej olympiády USSK 2007 je ešte poznamenaná pokračujúcimi dovolenkami. Počet prihlásených už i tak prekročil číslo 800. A práve preto štvrtkové zasadnutie organizačného výboru posunie termín registrácie štartujúcich na 28. august do 12. hodiny. Tento termín je definitívny, lebo treba vytlačiť a pripraviť na distribúciu všetkým súťažiacim stravovacie lístky podľa miesta súťaže. Bude to ako vlani - na štadióne TU Košice, na Watsonovej ulici v piatok, 7. septembra, po slávnostnom otváracom ceremoniáli a pre tých súťažiacich, ktorí na štart nastúpia až v sobotu, teda pre futbalistov v malom futbale, pre hráčov softbalu a kolkárov. Ďalšie výdajné miesta stravy budú v Mestskom parku pre tenistov, v Bowlingovom pube na Triede KVP pre hráčov bowlingu a v jedálni vysokoškolských internátov na Jedlíkovej pre súťažiacich vo volejbale, squashi, stolnom tenise, šachu a v sobotu aj pre atlétov - bežcov na 10 km, in line korčuliarov a cyklistov.

Pre tieto súťaže Národná diaľničná spoločnosť i ministerstvo dopravy dali súhlas na využitie trasy po cestnej komunikácii zo vstupného areálu do cieľa pod most na Myslavskej ceste a pre cyklistov zo štartu na Myslavskej ceste do Šace a späť. Rovnako je potrebné individuálne pripraviť pre každý šport olympijské tričká, ktoré uverejnila Oceľ východu minulý týždeň.

V čase slávnostného otvorenia olympiády v piatok, 7. septembra, bude opäť posilnená doprava električiek R4 zo vstupného areálu na konečnú zastávku na ulici B. Němcovej. Po otvorení sa potom pretekári a súťažiaci presunú späť na športoviská vo vysokoškolských internátoch na Jedlíkovej električkami na zastávku pri Hypernove. Platí to pre stolných tenistov, volejbalistov, šachistov a hráčov squashu. Na všetkých športoviskách bude pripravené občerstvenie.

Počet olympijských športov v tomto ročníku olympiády nezvyšujeme. Basketbalisti, ktorí na túto pozíciu kandidovali, sa chcú zúčastniť na viacerých súťažiach a tak zostávame pri firemnom šampionáte v mesiacoch september a október. Na prelome októbra a novembra budú mať premiéru majstrovstvá U. S. Steel Košice v hádzaní šípok. O tom však budeme záujemcov o tento šport včas informovať.

Zmenou oproti minulým ročníkom je organizácia Večera olympionikov. V Spoločenskom pavilóne nás v tomto roku kvôli rekonštrukcii neprivítajú, tak sme museli zmeniť miesto vyhodnotenia do Jumbo centra na Masarykovej ulici 2. Účastníkov stretnutia v sobotu, 8. septembra, pohostíme večerou (kurací rezeň, kofola, alebo pivo, ovocie a zákusok) i občerstvením. Večera sa bude podávať od 18. hodiny v Estrádnej sále na poschodí. O 20. hodine sa začne vyhlasovanie a odmeňovanie najlepších olympionikov cennými trofejami i olympijskými medailami. Vyhlásime tiež Miss olympiády 2007, ako aj Olympionika roka 2007 za dosiahnuté výsledky z oboch olympiád (zimná a letná).

Po vyhlásenií výsledkov bude všetkých olympionikov zabávať skupina Drišľak. Na záver sa pred Jumbo centrom uskutoční už tradičný olympijský ohňostroj.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu