Vyhľadávanie:

Petícia už v rukách predsedu vlády SR

Petícia už v rukách predsedu vlády SR

Petíciu, v ktorej hutníci vyjadrujú obavy o svoju budúcnosť a prácu vzhľadom na zložitú situáciu v európskom oceliarskom priemysle, odovzdali 19. septembra 2019 v mene 8834 zamestnancov U. S. Steel Košice a jej dcérskych spoločností, 216 zamestnancov  Oravských ferozliatinárskych závodov a 97 zamestnancov  spoločnosti Phoenix Services Slovensko  odborári  premiérovi Slovenskej republiky Petrovi Pellegrinimu počas výjazdového zasadnutia vlády v Čani pri Košiciach. Solidárnu hutnícku podporu petícii, ktorá trvala sedem týždňov, vyjadrili formou uznesení i výbory ZO OZ KOVO zo Slovalca Žiaru nad Hronom i Železiarní Podbrezová. 

„V petícii žiadame, aby vláda vytvorila na národnej úrovni také podmienky pre našu hutu a ďalšie vysoko energeticky náročné firmy, aby sa to nedotklo zamestnanosti v tej miere a v takých číslach, ako to bolo prezentované v júli naším zamestnávateľom,“ pripomenul predseda Rady odborov OZ KOVO U. S. Steel Košice Juraj Varga. „Chcem sa všetkým zamestnancom poďakovať za ich aktívny postoj k petičnej akcii , v ktorej sme  požiadali premiéra vlády Slovenskej republiky o osobnú angažovanosť pri hľadaní, ale najmä presadzovaní konkrétnych riešení, ktoré pomôžu zachrániť oceliarsky priemysel na Slovensku i v Európe a garantovať tak perspektívu pre budúcnosť nás a našich rodín.“  

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...