KONTAKT  |    _eng _sk

Podpísali dodatok ku KZVS
           Pridané: 21.05.2007
Autor: Iveta FIALOVÁ
Kategória: 20/2007

Dodatok č. 2 ku Kolektívnej zmluve vyššieho stupňa (KZVS) medzi Odborovým zväzom METALURG, Odborovým zväzom Kovo, Nezávislými kresťanskými odbormi Slovenska a Zväzom hutníctva, ťažobného priemyslu a geológie SR (ZHŤPaG) z 9. septembra 2005 podpísali zmluvné strany v piatok, 11. mája, v Jelšave. Dokument špecifikuje zmeny v oblasti politiky zamestnanosti, sociálnej oblasti, odmeňovaní a ochrane práce.

Najpodstatnejšou zmenou je dohoda sociálnych partnerov v oblasti odmeňovania. Dohodli sa na raste priemerných mesačných nákladov na pracovnú silu v roku 2007 v priemere minimálne o tisíc korún. Dodatok zaväzuje tiež zamestnávateľov v prípade uskutočnenia štrukturálnych a organizačných zmien, v dôsledku ktorých dôjde k prepúšťaniu zamestnancov, informovať o nich písomne príslušný odborový orgán, najneskôr 15 dní pred ich uskutočnením.

Obsah Dodatku č. 2 ku KZVS potvrdili podpismi predseda Výboru OZ METALURG Róbert Kulik, v zastúpení predsedu OZ Kovo Emila Machynu podpredseda odborového zväzu Anton Mifka, viceprezident NKOS Zväz Kovo - Metal Milan Tóth a prezident ZHŤPaG Miroslav Kiraľvarga.

Dokument nadobudol účinnosť dňom podpisu. Vzťahuje sa na organizácie združené v ZHŤPaG SR.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu