KONTAKT  |    _eng _sk

Pohár zostal doma
           Pridané: 10.08.2009
Autor: Andy BILLINGHAM
Kategória: 32/2009

Dorastenci HC Košice sa v Steel aréne stali víťazmi Memoriálu Ladislava Trojáka

Tri dni bojovalo kvarteto dorasteneckých hokejových družstiev zo Zvolena, Banskej Bystrice, Liptovského Mikuláša a z usporiadajúceho klubu HC Košice v jubilejnom 30. ročníku Memoriálu Ladislava Trojáka. Cenná trofej zostala v Košiciach a to zásluhou mladých domácich hokejistov, ktorí v turnaji nenašli premožiteľa.

Zverenci trénera Vladimíra Sviteka zdolali v úvodnom zápase Liptovský Mikuláš 4:2 (0:0, 3:1, 1:1), góly nášho celku zaznamenali: Lenďák, Magic, Kohutiar a Halás. V druhom stretnutí vyhrali nad Banskou Bystricou 6:3 (1:0, 3:2, 2:1), dva góly strelil Halás, po jednom pridali Kohutiar, Pinďár, Boltun a Podsedlý. V záverečnom súboji medzi Košicami a Zvolenom sa zrodila remíza 1:1 (0:0, 1:1, 0:0), gól nášho celku strelil Dóci.

Na 2. mieste skončilo mužstvo z Liptovského Mikuláša, na tretej priečke sa umiestnili dorastenci z Banskej Bystrice a bez víťazstva zostali na 4. mieste mladí hokejisti zo Zvolena. Organizátori na záver vyhlásili a odmenili najlepších hráčov. Najlepším brankárom sa stal Duchoň z Liptovského Mikuláša, za najlepšieho obrancu bol vyhlásený náš Varholík, najlepším útočníkom bol Bíreš z Banskej Bystrice a cenu pre najlepšieho hráča turnaja prevzal talentovaný hokejista domáceho celku Kohutiar.

Tréner dorastencov HC Košice V. Svitek bol pochopiteľne s týmto úspechom spokojný. Po turnaji ohodnotil vystúpenie svojich zverencov slovami: "Z kádra družstva, ktoré vlani získalo majstrovský titul, nám odišlo do tímu juniorov niekoľko hráčov. Viacerí z nich sú vekovo ešte dorastencami a tak si ich budeme môcť v priebehu súťaže vypožičať v majstrovských zápasoch. Víťazstvo na turnaji sme nepovažovali za najdôležitejšie. Chceli sme vyskúšať nových mladých hráčov a vybudovať si istý základ pred novou sezónou. S hrou chlapcov som spokojný a myslím si, že ukázali svoj potenciál."

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...