Vyhľadávanie:

Pohladiť dušu dieťaťa

Pohladiť dušu dieťaťa

U. S. Steel Košice pomohla zriadiť rehabilitačnú miestnosť pre malých pacientov

Rehabilitácia
Malí pacienti sa už nevedeli dočkať, kedy si budú môcť vyskúšať cvičenie v novej rehabilitačnej miestnosti. Jeden z nich nám takto zapózoval na bežiacom páse.

Prezident U. S. Steel Košice Christopher Navetta s manželkou Phyllis navštívili včera podvečer v sprievode riaditeľa FN L. Pasteura v Košiciach Jaroslava Šajtyho oddelenie detskej psychiatrie, kde mu odovzdali symbolický šek na 102 019 korún. Presne toľko stálo zriadenie a vybavenie rehabilitačnej miestnosti pre deti, ktoré si tu liečia ubolené duše. Všetky sa už nevedeli dočkať, kedy si vyskúšajú stacionárny bicykel, precvičia si svaly na bežiacom páse, zacvičia s loptami na žinenkách či predvedú svoju obratnosť na ribstoloch. No ešte predtým, na znak vďaky, vzápätí po slávnostnom prestrihnutí pásky, odmenili hostí krátkym kultúrnym programom.

"Týmto darom," poďakovala sa v mene zamestnancov detského psychiatrického oddelenia spoločnosti U. S. Steel Košice za veľkorysý dar ordinárka pred pedopsychiatriu Katarína Ackermanová, "ste prispeli k skvalitneniu liečebno psychoterapeutických a rehabilitačných postupov pri liečbe detí a mladistvých s psychickými poruchami. A za to sme vám veľmi vďační."

Oddelenie detskej psychiatrie existuje v tunajšej nemocnici už pätnásť rokov. Prichádzajú sem chlapci a dievčatá s rôznymi psychickými poruchami, hlavne správania, sústredenia, koncentrácie či pozornosti, často konajúce impulzívne bez uvedomenia si následkov. Dušičky si tu liečia okrem iných, ťažších stavov, aj deti s úzkostnými, depresívnymi prejavmi, ktoré sú odrazom porúch adaptácie na stresové situácie. Či už v rodine, škole alebo bežných medziľudských vzťahoch. Ohľaduplným, citlivým a empatickým prístupom sa lekári spolu s zdravotníckym personálom snažia vrátiť chuť do života aj deťom s pocitom menejcennosti či tým, ktoré majú za sebou pokus o samovraždu...

"Po somatickej stránke sú to však deti zdravé," povedala Katarína Ackermanová. "A fyzická aktivita je každému z nich vlastná, prirodzená. Potrebujú ju. Spolu s inými úkonmi pomáha liečiť. Nová rehabilitačná miestnosť, ktorá vznikla z bývalej jedálne zvlášť pomôže najmä hyperaktívnym deťom, ktoré majú príliš veľa energie a často si ju vybíjajú nevhodným spôsobom. Pod vedením skúsených rehabilitačných sestričiek sa budú môcť naučiť aj pacienti s chybným držaním tela také cviky, ktoré budú praktizovať aj v domácom prostredí."

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...