Vyhľadávanie:

Pomoc v pravej chvíli

Pomoc v pravej chvíli

Dostal ju aj Rudolf Petrák, keď ju najviac potreboval. "Pracoval som ako zváračský technológ na oprave kotla K3 v U. S. Steel Košice u dodávateľa prác SES Tlmače," píše v ďakovnom liste a uvádza, ako jedného dňa pri nástupe do práce pri prechode hlavnou vrátnicou zle stúpil. Schvátila ho nezvládnuteľná bolesť nohy, až nevládnosť. Stihol ešte poprosiť službukonajúceho ésbéeskára a okoloidúcich ľudí o pomoc a potom stratil vedomie. Prebral sa až v sanitke, ktorá ho viezla na centrálny príjem do nemocnice v Šaci.

"Ďakujem z celého srdca celému kolektívu pracovníkov záchranky i nemocnice, lekárom, zdravotným sestrám a všetkým ostatným, ktorí sa s vysokou odbornosťou a neskonalou trpezlivosťou podieľali na mojej záchrane a ošetrení." A tiež neznámym ľuďom, ktorí sa postarali o zdroj jeho obživy, osobný počítač. Nezabudli ho totiž vždy, pri prevoze i ošetrovaní, pridať k jeho osobným veciam.

"S takým príkladným prístupom a výkonom som sa v dnešnom uponáhľanom svete už dávno nestretol. Ešte raz ďakujem."

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...