KONTAKT  |    _eng _sk

Pozvánka pre ďalšiu generáciu hutníkov
           Pridané: 27.01.2020
Autor: Dušan MALINDŽÁK
Kategória: Študenti

Stredná odborná škola Košice – Šaca organizuje 6. februára Deň otvorených dverí

Vo štvrtok 6. februára 2020 od 8.00 do 17.00 otvorí Stredná odborná škola Košice-Šaca svoje brány pre verejnosť, hlavne pre terajších deviatakov a ich rodičov, ale aj výchovných poradcov a učiteľov základných škôl. Riaditeľa školy Petra Smolnického sme sa spýtali:

Ktorým žiakom by ste školu v Šaci odporučili?

Škola má silné zameranie na technické odbory, čo potvrdzuje udelenie štatútu Centra odborného vzdelávania pre hutníctvo a strojársku výrobu. Hodiny teoretického, ale aj praktického vyučovania sú zamerané na získavanie odborných vedomostí a zručností v oblasti hutníctva, strojárstva a elektrotechniky. Z uvedeného vyplýva, že škola pripravuje absolventov v odboroch, o ktoré je neustály záujem na trhu práce. Je predovšetkým vhodná pre všetkých žiakov, ktorých zaujíma technika, radi by sa stali odborníkmi a tak našli uplatnenie vo svojom živote. Väčšina našich odborov je v systéme duálneho vzdelávania pod záštitou spoločnosti U. S. Steel Košice, čo pre žiakov znamená, že už počas školy získajú odbornú prax v dielňach školy a vo vyšších ročníkoch aj v prevádzkach košickej huty.

 Aký program pripravujete pre žiakov a rodičov počas dňa otvorených dverí?

Deň otvorených dverí pripravujeme každý rok s cieľom priblížiť záu­jemcom o našu školu jej priestory a vybavenie, odborné a počítačové učebne i naše športové zariadenia. Veľkú pozornosť  budeme venovať  predstaveniu úspešných súťažných prác našich tvorivých žiakov. Pre rodičov máme pripravené prezentácie školy. Otázky ohľadom možnosti uplatnenia v košických železiarňach a finančných benefitoch zodpovedia zástupcovia ľudských zdrojov USSK. Pre žiakov a rodičov sme zabezpečili prepravu autobusom z Košíc, z parkoviska pri Hotelovej akadémii na Južnej triede, s odchodom o 9:30 a 12:00. Samozrejme, žiaci a rodičia môžu prísť aj individuálne.

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...