KONTAKT  |    _eng _sk

Šačania nesklamali
           Pridané: 27.01.2020
Autor: Dušan MALINDŽÁK
Kategória: Študenti

Víťazi v krajskom kole súťaže ZENIT

Dňa 27. novembra 2019 sa v Strednej odbornej škole v Košiciach-Šaci uskutočnilo krajské kolo 21. ročníka súťaže ZENIT v strojárstve. Súťažilo sa v 4 kategóriách: A (CAD/CAM systémy – vypracovanie konštrukčnej úlohy a technologického postupu), R (výroba súčiastok ručnými postupmi), S (výroba súčiastok strojným obrábaním) a C (programovanie CNC). Súťažiaci v teoretickej časti vypracovali úlohy z odborných predmetov a v praktickej časti vyrobili ručným a strojným obrábaním výrobky podľa predložených technických výkresov.

Napriek silnej konkurencii sa žiakom SOŠ Košice-Šaca podarilo obsadiť popredné miesta v troch kategóriách, v ktorých mohla škola súťažiť.

Kategória R - výroba súčiastok ručnými postupmi: 1. Adam Cirbes, odbor mechanik strojov a zariadení, 2. Matej Gergeľ, odbor mechanik strojov a zariadení.

Kategória S - výroba súčiastok strojným obrábaním: 1. Kristián Krížovský, odbor programátor obrábacích a zváracích strojov a zariadení, 2. Adam Slota, odbor programátor obrábacích a zváracích strojov a zariadení.

Kategória C - programovanie CNC: 1. Tomáš Janisko, odbor programátor obrábacích a zváracích strojov a zariadení, 3. Damián Kaňuch, odbor programátor obrábacích a zváracích strojov a zariadení.

Víťazom gratulujeme a držíme palce v celoštátnom kole, ktoré sa bude konať 11. - 13. februára 2020 opäť na domácej pôde v SOŠ Košice-Šaca.

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...