Vyhľadávanie:

Pre milovníkov všetkých žánrov

Pre milovníkov všetkých žánrov

Štátne divadlo Košice odštartuje novú sezónu vo štvrtok 3. septembra 2020 baletnou inscenáciou Denník Anny Frankovej na Malej scéne ŠDKE, nasledovať bude v utorok 8. septembra 2020 na tom istom mieste činoherný kabaret Doma u Hitlerovcov: Historky z kuchyne a o deň neskôr, 9. septembra 2020,  uvedie v Historickej budove ŠDKE  predstavenie Beethovenovej opery Fidelio. Trojica týchto predstavení je venovaná 75. výročiu ukončenia druhej svetovej vojny.

V prvej polovici sezóny sú v dramaturgickom pláne Štátneho divadla Košice štyri premiérové tituly. Všetky mali mať premiéru v končiacej sezóne 2019/2021, kvôli koronakríze bolo ich uvedenie prenesené do novej sezóny.

Profesionálne slovenské divadlo oslavuje v tomto roku 100. výročie vzniku. Pri tejto príležitosti činohra už ukončila prípravy pôvodnej slovenskej hry s názvom Borodáč alebo Tri sestry trojice autorov - Karola Horáka, Michala Ditteho a Michala Baláža. Jej svetová premiéra bude v piatok 25. septembra 2020 v Historickej budove ŠDKE. Druhou jesennou premiérou bude v piatok 23. októbra 2020 v Historickej budove ŠDKE autorská baletná inscenácia režiséra a choreografa Ondreja Šotha Rudolf Nurejev, ktorá prinesie biografický príbeh umelca, ktorý zmenil svet tanca. V titulnej postave by sa mal predstaviť svetoznámy Vladimir Malakhov, vo svetovom balete považovaný za jedného z najlepších tanečníkov svojej generácie.

Na Malej scéne ŠDKE bude prvou premiérou sezóny 2020/2021 inscenácia hry súčasného nemeckého dramatika Rolanda Schimmelpfenniga s názvom Čierna voda. V réžii v Košiciach debutujúceho Braňa Mazúcha ju činohra uvedie v piatok 13. novembra 2020.  Prívlastok košická bude mať 27. novembra 2020  premiéra opery Werther skladateľa Julesa Masseneta, inšpirovaná kultovou knihou nemeckého básnika J. W. Goetheho Utrpenie mladého Werthera. Werther bude návratom režisérky Lindy Keprtovej do Košíc, hudobné naštudovanie bude mať na starosti šéfdirigent Vinicius Kattah.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...