Vyhľadávanie:

Prednosťou je jeho jednoduchosť

Prednosťou je jeho jednoduchosť

Kolegovia z úseku Nákup a BSC spustili nový e - katalóg

Nasledujúce informácie potešia všetkých, ktorí vystavujú požiadavkové listy na nákup materiálu, prípadne náhradných dielcov. Od októbra tohto roku totiž funguje zlepšená verzia e-katalógu, ktorý je súčasťou aplikácie Financial 2000. Novinka je výsledkom úspešnej spolupráce kolegov z úseku Nákup a BSC.

"Pri tvorbe nového e-katalógu sme vychádzali z reálneho života. Mnoho ľudí dnes na nakupovanie využíva internet. Na takýchto stránkach sú základom nákupné košíky. Podobný model sme chceli aplikovať aj v podmienkach U. S. Steel Košice," vysvetľuje riaditeľka pre materiál pre údržbu, opravy a výrobu Mária Kurucová. Nový e-katalóg je zlepšenou verziou svojho predchodcu, ktorý v našej firme funguje od roku 2005. Obsahuje cenníky produktov od dodávateľov, s ktorými má U. S. Steel Košice uzatvorené rámcové zmluvy. Pôvodne uvažovali, že by katalóg vytvorili priamo u dodávateľov, komplikovanosť externého a interného prostredia však rozhodla, že ho nakoniec implementovali do systému F2000.

Pri tvorbe nového e-katalógu vychádzali z požiadaviek nákupcov v útvare pre materiál pre údržbu, opravy a výrobu. "Katalóg sme zefektívnili minimálne o šesťdesiat percent," hovorí vedúca oddelenia Správa F2000, reporting a materiálové riadenie USSK Bibiána Perátová. "Pôvodná verzia bola veľmi komplikovaná. Užívatelia sa museli preklikávať cez množstvo záložiek, obrazoviek a najhoršie bolo manuálne nahrávanie položiek, ako aj priraďovanie príslušných materiálových čísel. To je teraz minulosťou. V novom katalógu je mnoho krokov zjednodušených, pretože systém automaticky priraďuje materiálové čísla k jednotlivým položkám. Ak náhodou užívateľ číslo k nejakej položke nenájde, jednoducho pomocou príkazu v softvéri odošle požiadavku a datakóder číslo priradí. Novinkou sú aj fotografie všetkých položiek, ktoré sa automaticky do systému nahrávajú s cenníkmi."

Technické riešenie implementácie zmien do systému mali na starosti kolegovia z BSC. Postaral sa o to kolektív pod vedením team manažérky Dany Sabovej. Podľa reakcií nákupcov všetci zainteresovaní kolegovia z BSC odviedli výbornú prácu. Ako uviedla B. Perátová, zvláštne poďakovanie patrí senior developerke Blanke Rakovej, ktorá pri tvorbe nového e-katalógu pomohla s vyriešením mnohých technických problémov.

Na záver B. Perátová a M. Kurucová pripomínajú, že všetci zadávatelia požiadavkových listov si môžu prezrieť všetky rámcové zmluvy s e-katalógovými cenníkmi aj na intranete.

Elektronický katalóg nákupcovia v súčasnosti najhojnejšie využívajú na nákup elektroinštalačného materiálu, káblov, osobných ochranných pracovných prostriedkov, zváračského materiálu a kancelárskych potrieb.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...