KONTAKT  |    _eng _sk

Prezidentské voľby mladých 2009
           



Pridané: 09.03.2009
Autor: -m-
Kategória: 10/2009

Detská organizácia Frigo organizuje v deň riadnych prezidentských volieb, v sobotu, 21. marca, simuláciu prezidentských volieb pre mladých v rámci dlhodobého projektu Mladý aktívny Košičan v spolupráci s mestom Košice a Tlačovou agentúrou detí a mládeže. Simulovaných volieb, ktoré sa uskutočnia vo vestibule magistrátu, sa môžu zúčastniť mladí ľudia od 15 do 17 rokov s trvalým pobytom v Košiciach, ktorí už majú občiansky preukaz, no v zmysle platnej legislatívy ešte nemajú právo voliť.

"Prezidentské voľby mladých 2009 budú pripomínať riadne voľby. Mladí ľudia budú mať všetky potrebné informácie na nástenke pred vstupom do volebnej miestnosti, voliť budú zaškrtnutím kandidáta na volebnom lístku za reálnym volebným paravánom a svoj volebný lístok vhodia do volebnej urny. Na všetko bude dohliadať volebná komisia, ktorá bude zložená tiež z mladých ľudí. Výsledky volieb budú riadne vyhodnotené a zverejnené," informoval Róbert Schwarcz predseda Friga.

Cieľom organizátorov podujatia je dať mladým ľuďom možnosť vyjadriť sa k veciam, ktoré na nich majú a budú mať dopad. "Zaujíma nás, kto by mal podľa mladých ľudí zastávať funkciu prezidenta SR na nasledujúce obdobie. Chceme týmto krokom podnietiť ich záujem o veci verejné. Zároveň je to jedinečná príležitosť, aby mladí ľudia, budúci prvovoliči, mali možnosť spoznať situáciu, ktorá ich ako voličov bude čakať," dodal R. Schwarcz.

Podujatie Prezidentské voľby mladých 2009 je nepolitické, nemá za cieľ zvýhodňovať a propagovať niektorého z kandidátov, alebo iným spôsobom riadny priebeh prezidentských volieb mariť, znevažovať, či inak narúšať. Označenie volebnej miestnosti pre mladých na magistráte pri týchto simulovaných voľbách bude graficky odlíšené od označenia riadnych volebných miestností, ktoré budú na iných miestach v Košiciach. Volebné lístky pre mladých nebudú obsahovať štátne symboly Slovenskej republiky a výsledky prezidentských volieb mladých 2009 budú oznámené až po uzavretí riadnych volebných miestností. Prezidentské voľby mladých sa budú konať v sobotu 21. marca od 10.00 do 18.00 hod. v priestoroch vestibulu Magistrátu Mesta Košice, Trieda SNP 48/A.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu