KONTAKT  |    _eng _sk

Pri balení hrozí porezanie i pritlačenie
           Pridané: 12.06.2019
Autor: -zb-
Kategória: Bezpečnosť

Aprílovým šampiónom bezpečnosti je Peter Kolesár z Obalservisu

Aprílovým šampión bezpečnosti je
vedúci prevádzky Balenie a služby dcérskej spoločnosti Obalservis Peter Kolesár. Ocenenie za jeho iniciatívu pri identifikovaní a odhaľovaní rizík v jemu zverenej prevádzke mu odovzdali viceprezidentka pre dcérske spoločnosti a služby Elena Petrášková a generálny manažér pre bezpečnosť a hygienu a REACH Mark Salo.

Peter Kolesár pracuje v železiarňach od roku 1990. Prešiel rôznymi pozíciami, vďaka čomu vie veľmi dobre odhadnúť možné ohrozenia a predchádzať im. Na svojom konte má niekoľko významných projektov, ktoré pomáhajú všetkým kolegom pri bezpečnej práci. 

„V našej fabrike sú riziká prakticky všade, vonku aj vnútri. My v Obalservise pracujeme v podmienkach, kde sú okolo nás mobilné zariadenia, narábame s plechom, z čoho vyplývajú aj riziká. Sústreďujeme sa hlavne na to, aby pracovníci, ktorí balia alebo zabezpečujú balenie, nemali úraz spôsobený porezaním alebo pritlačením. Takisto aby ich neohrozili mobilné zariadenia, ktoré sa pohybujú okolo, aby mali vytvorené čo najbezpečnejšie podmienky, aby nedošlo k nejakým stretom, nežiadúcim udalostiam,“ vysvetľuje Peter Kolesár. Bezpečnosť, ktorú kladie firma na prvé miesto, je už v hlavách zamestnancov pevne usadená. Málokomu treba vysvetľovať, že musí byť obozretný a dodržiavať pravidlá.  „Ľudia sú už iní, inak nastavení, ich zmýšľanie je celkom iné. Aj keď prijmeme nejaké nové opatrenie, tak už vedia, že ide o ich zdravie. Akceptujú, že ak sa niečo urobí, je to v prvom rade pre nich,“ konštatuje. Sám za tie roky nemal pracovný úraz, no ak by tvrdil, že žiadny na pracovisku nezažil, nebola by to pravda. „Chvalabohu, už dlhšie obdobie sme nemali žiadny problém. Ale stane sa, že chodíme okolo niečoho a až po dlhom čase si uvedomíme, že je to riziko, že si môže človek ublížiť. Vtedy hľadáme okamžité riešenie.“ Každý sa  podľa neho musí adaptovať na tunajšie podmienky. Keď na pracovisko nastúpia mladí, starší kolegovia na nich dohliadajú, pracujú vo dvojiciach, jeden na druhého dávajú pozor, rešpektujú, že platí to, čo je odskúšané a zabehnuté.

 

Empty

ODPORÚČAME

01.04.2021
V testovacom mieste v areáli U. S. Steel Košice už testujú len zamestnancov
15.03.2021
Poznáme víťazné projekty Spoločne pre región 2021
17.02.2021
Sčítanie obyvateľstva 2021
17.12.2020
V roku 2021 venuje U. S. Steel Košice do súťaže štyri nové autá