Vyhľadávanie:

Rodinná návšteva ZOO

Rodinná návšteva ZOO

Minulú sobotu strávili rodiny z projektu Sme s vami v pravý čas v ZOO Košice. Podujatie pre rodiny zorganizoval útvar Vonkajšie vzťahy pri príležitosti MDD. Pozvanie prijali rodiny Pavla Výbošteka, Zdenka Lazora, Petra Mojžiša, Martina Garberu a Stanislava Lukačka. Pridali sa k nim rodiny viceprezidentov Marcela Novosada a Davida Hathawaya a tiež rodinka Jána Baču. Aj keďčšina rodín už v ZOO bola, táto prehliadka ich veľmi zaujala. Sprievodkyňu totiž robila marketingová riaditeľka ZOO Eva Malešová, od ktorej sa mohli dozvedieť veľa zaujímavostí o samotnej ZOO a zvieratách, ktoré v nej chovajú. Rodinky sa prešli aj po novinke Lužnom chodníku, ktorý otvorili iba pred týždňom a veľmi ich zaujalo komentované kŕmenie tuleňov.

Kubko Novosad pozerá veľa rozprávok a filmov o zvieratách, učí sa o nich v škole, rád chodieva do ZOO a vlani v nej strávil aj časť letných prázdnin v prímestskom tábore. Tieto vedomosti a skúsenosti, ako aj dobrá pamäť  mu priniesli víťazstvo v mini kvíze, ktorý nasledoval po dobrom obede. Kubko vyhral rodinnú vstupenku do ZOO. Ako pravý gentleman ju však podaroval svojej novej kamarátke Noemi Lukačkovej.

Na ťažké otázky typu: o koľko stupňov vie otočiť hlavu belaňa tundrová, ako dlho spí lev, alebo v ktorej ďalšej ZOO na Slovensku chovajú tučniaky a tulene,  vedel vynikajúco odpovedať aj   Samko Lazor, ktorý tak isto získal rodinnú vstupenku do ZOO.

Marianka Mojžišová mala výlet predĺžený aj o nočný zážitok. Z piatka na sobotu totiž prenocovala v stanovom mestečku, ktoré je súčasťou ZOO Košice. „Bolo to super, aj keď mi bola v noci trochu zima,“ povedala  nám Marianka. „Stanovačku“ v ZOO získala  ako odmenu za víťazstvo v súťaži, ktorú organizovala knižnica.

Popoludňajší program pokračoval v Dino parku. Pred realisticky vyzerajúcimi maketami dinosaurov mali celkom „strach“ najmä najmenší účastníci výletu.

Horúci letný deň sa rodinkám veľmi páčil. Zhodli sa na tom, že bol určite iný a omnoho zaujímavejší, ako býva len taká „bežná“ prehliadka zoologickej záhrady.    

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...