KONTAKT  |    _eng _sk

Rodinná návšteva ZOO
           Pridané: 12.06.2019
Autor: -fal-
Kategória: Zamestnanci

Minulú sobotu strávili rodiny z projektu Sme s vami v pravý čas v ZOO Košice. Podujatie pre rodiny zorganizoval útvar Vonkajšie vzťahy pri príležitosti MDD. Pozvanie prijali rodiny Pavla Výbošteka, Zdenka Lazora, Petra Mojžiša, Martina Garberu a Stanislava Lukačka. Pridali sa k nim rodiny viceprezidentov Marcela Novosada a Davida Hathawaya a tiež rodinka Jána Baču. Aj keďčšina rodín už v ZOO bola, táto prehliadka ich veľmi zaujala. Sprievodkyňu totiž robila marketingová riaditeľka ZOO Eva Malešová, od ktorej sa mohli dozvedieť veľa zaujímavostí o samotnej ZOO a zvieratách, ktoré v nej chovajú. Rodinky sa prešli aj po novinke Lužnom chodníku, ktorý otvorili iba pred týždňom a veľmi ich zaujalo komentované kŕmenie tuleňov.

Kubko Novosad pozerá veľa rozprávok a filmov o zvieratách, učí sa o nich v škole, rád chodieva do ZOO a vlani v nej strávil aj časť letných prázdnin v prímestskom tábore. Tieto vedomosti a skúsenosti, ako aj dobrá pamäť  mu priniesli víťazstvo v mini kvíze, ktorý nasledoval po dobrom obede. Kubko vyhral rodinnú vstupenku do ZOO. Ako pravý gentleman ju však podaroval svojej novej kamarátke Noemi Lukačkovej.

Na ťažké otázky typu: o koľko stupňov vie otočiť hlavu belaňa tundrová, ako dlho spí lev, alebo v ktorej ďalšej ZOO na Slovensku chovajú tučniaky a tulene,  vedel vynikajúco odpovedať aj   Samko Lazor, ktorý tak isto získal rodinnú vstupenku do ZOO.

Marianka Mojžišová mala výlet predĺžený aj o nočný zážitok. Z piatka na sobotu totiž prenocovala v stanovom mestečku, ktoré je súčasťou ZOO Košice. „Bolo to super, aj keď mi bola v noci trochu zima,“ povedala  nám Marianka. „Stanovačku“ v ZOO získala  ako odmenu za víťazstvo v súťaži, ktorú organizovala knižnica.

Popoludňajší program pokračoval v Dino parku. Pred realisticky vyzerajúcimi maketami dinosaurov mali celkom „strach“ najmä najmenší účastníci výletu.

Horúci letný deň sa rodinkám veľmi páčil. Zhodli sa na tom, že bol určite iný a omnoho zaujímavejší, ako býva len taká „bežná“ prehliadka zoologickej záhrady.    

Empty

ODPORÚČAME

11.09.2019
Minister hospodárstva ocenil aj desiatich košických oceliarov
02.08.2019
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 2. štvrťrok 2019
19.07.2019
Konáme v záujme zachovania našej konkurencieschopnosti
10.07.2019
Hutnícky priemysel čelí kritickým úskaliam