Vyhľadávanie:

Rúška a respirátory pre komunitu

Rúška a respirátory pre komunitu

Všetci zamestnanci vo výrobe už majú po dve bavlnené rúška. Časť bola nakúpená, časť ušili priamo u nás, v Chránenej prevádzke a v práčovni. V týchto našich "krajčírskych" dielňach vyrobili k 15. 4. viac ako  6 000 kusov. Ich výroba pokračuje ďalej, preto sme sa mohli s 500 kusmi podeliť aj s inými subjektami v rámci komunity. Rúška od nás dostali naši seniori z Občianskeho združenia Jeseň života, Centrum pre deti a rodiny Hurbanova a útulok pre bezdomovcov v neziskovej organizácii OÁZA -  Nádej pre nový život.

Pomohli sme tiež Arcidiecéznej charite v Košiciach. Darovali sme im 140 metrov bavlnenej látky, z ktorej šijú rúška najmä v Komunitnom centre v Trebišove, ale aj sestričky Uršulínky. Riaditeľ Arcidiecéznej charity Cyril Korpesio je za tento dar vďačný: „Rúška potrebujeme pre všetkých zamestnancov a klientov. Krajčírky v Sečovciach nimi zásobujú najmä rómsku komunitu, ktorá žije v meste a okolí.“

Okrem rúšok sú nedostatkovým tovarom aj respirátory. Medzi Centrá pre deti a rodiny Hurbanova a Uralská, Arcidiecéznu charitu a OÁZU - Nádej pre nový život sme rozdelili 100 kusov respirátorov FFP3. Táto pomoc sa im veľmi  zíde. Napríklad v Centre pre deti a rodiny na Hurbanovej si rúška viac – menej ušili sami, nejaké sa im podarilo kúpiť a zohnali aj 10 respirátorov. Toto množstvo im nepostačuje, pretože v dvoch skupinách tu majú 18 detí s veľmi ťažkým postihom a zdravotné sestry, ktoré sa o nich starajú, ich musia chrániť pred prípadným nakazením. „Máme tridsať sestier,“ informovala riaditeľka centra Silvia Komorová, „okrem starostlivosti o deti priamo tu, ich v prípade potreby  sprevádzajú aj  na nevyhnuté vyšetrenia do nemocnice, preto sme vám naozaj vďační za vašu pomoc.“

Všetkým obdarovaným subjektom by veľmi pomohli aj ochranné štíty. Ak ich budeme mať dosť, určite sa s nimi podelíme.     

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...