Vyhľadávanie:

S novým trénerom i posilami

S novým trénerom i posilami

Majstrovský tím hokejistov HC Košice začal letnú prípravu na extraligovú sezónu 2011/2012

Naši hokejoví majstri odštartovali v pondelok 9. mája letnú prípravu na suchu. Na zimnom štadióne na Kavečianskej ceste predstavil nový prezident hokejového klubu HC Košice a zároveň viceprezident pre technológiu U. S. Steel Košice Vladimír Jacko nového trénera mužstva Antonína Stavjaňu. Ten vystriedal pri kormidle Rostislava Čadu, ktorý odišiel z Košíc do KHL, pretože prijal ponuku Avangardu Omsk.

Na úvodnom tréningu, ktorý sa konal na školskom ihrisku a v telocvični ZŠ na Škultétyho ulici sa trénerom Antonínovi Stavjaňovi a Pavlovi Zůbekovi hlásil takmer celý káder, ktorý pre Košice vybojoval tretí majstrovský titul. V našom tíme sa okrem talentovaných juniorov objavili aj dvaja noví hráči. Sú to obrancovia Michal Novák, ktorý v uplynulej sezóne hrával v Nitre a Marek Biro, odchovanec Banskej Bystrice. Z vlaňajšieho kádra už chýbali Martin Frolík, ktorý prestúpil do Litvínova a Jaroslav Kristek, ktorému sa v Košiciach skončila zmluva a o jeho zotrvaní v tíme sa ešte rokuje. Netrénoval ani brankár Július Hudáček, ktorému tiež vypršal kontrakt a rád by si zahral v niektorom inom zahraničnom mužstve.

Ako bude vyzerať prvá fáza letnej prípravy hokejistov nám nový tréner A. Stavjaňa povedal: "Príprava na suchu bude trvať osem týždňov až do 1. júla. Zameriame sa hlavne na posilňovanie dolných končatín, silu a výbušnosť. Využívať na to budeme spinning, posilňovňu, ihriská, telocvičňu i okolité terény. Nie som zástanca loptových hier a v rámci prípravy nemáme v pláne hrať ani tenis."

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...