Vyhľadávanie:

Servisman svojich „tátošov“

Servisman svojich „tátošov“

Jozef Hamrák z DZ Radiátory a rúry začínal s lyžovaním a hokejom, skončil pri motocykloch

Hovorí sa, že šport udržiava v človeku čistú myseľ a dobrú kondíciu. Tohto hesla sa drží aj koordinátor údržby rúrovne divízneho závodu Radiátory a rúry Jozef Hamrák. So športom je úzko spätý už od útleho detstva, hoci jeho otec chcel, aby bol hudobník a tanečník v súbore Železiar. On sa však dal na lyžovanie a k tomuto športu priviedol aj svojich synov Martina a Lukáša, ktorí patrili v minulosti medzi najlepších mladých lyžiarov a žali úspechy na pretekoch detí našich zamestnancov v rámci zimných športových hier na Jahodnej.

Neskôr bol členom hokejovej prípravky VSŽ a na ľade skúšal šťastie pod vedením trénera Dušana Kuriša. Pri hokeji však dlho nevydržal, učarovali mu motorky. „Bolo to najkrajšie obdobie v mojej športovej činnosti.  Ale táto motocyklová vášeň mi ostala až dodnes,“ spomína si na svoje mládežnícke roky. „Od tohto adrenalínového športu ma neodradila ani ťažká havária s viacerými zlomeninami, ktorá sa mi prihodila ako sedemnásťročnému v októbri roku 1984 na Rastislavovej ulici v Košiciach. O dva roky neskôr som sa tešil so zisku prvej medaily. Bola strieborná. Na branno-orientačných pretekoch v rámci majstrovstiev Slovenska, ktoré v lesnom teréne organizoval Zväzarm, mi v Prešove patrila v cieli druhá priečka, čo ma ešte viac povzbudilo do súťaženia.“ Ako študent strojníckej priemyslovky sa potom realizoval vo viacerých kolektívnych športoch, ktorým sa venoval len rekreačne, ale Slovenskú ligu si v teréne zajazdil aj na horskom bicykli.

NAJVIAC ÚSPECHOV ŽAL VO FIRME                              

Úspešnú medailovú žatvu zažil od roku 1989 až vo fabrike, keď nastúpil pracovať do vtedajších Východoslovenských železiarní. O tom, že sa mu darilo, svedčia zlaté, strieborné i bronzové medaily a poháre, ktoré zdobia jednu z políc v jeho kancelárii na pracovisku. Získal ich hlavne za umiestnenia na prvých troch priečkach v našich firemných súťažiach. Každoročne sa zúčastňoval zimných športových hier, či už ako bežec na lyžiach, alebo zjazdár medzi slalomovým bránkami. V rámci hokejových majstrovstiev USSK je stále činný, keď najprv obliekal dres Hutníckej druhovýroby, momentálne je hráčom mužstva DZ Radiátory a rúry.

V letných športových hrách dva razy štartoval v súťaži in-line korčuliarov, raz sa mu podarilo obsadiť v kategórii mužov do 40 rokov 3. miesto. Na medailových pozíciách stál tiež viackrát, ako člen družstva v bowlingu a v súťaži hádzania šípok. Od roku 2000 aktívne hrával v mestskej amatérskej lige v kolkoch a neskôr až do dnešného dňa aj v bowlingu. Už roky patrí medzi členov organizačného výboru zimných i letných športových hier v našej firme. Odkedy je v prevádzke Steel aréna, je stálym členom usporiadateľského tímu tohto športového a kultúrneho stánku v našom meste.

MÁ TRI MOTORKY A DVE AUTÁ

Toho času sa venuje svojej motoristickej vášni. Vo svojej „zbierke“ má motocykle KTM 450 EXC, Kawasaki ZZR 1200, skúter Honda 50 X8R a autá Mazdu Tribute a 9-miestny Ford Transit. „Tieto stroje mám pre zábavu. V minulosti som sa zúčastňoval aj automobilových pretekov, ale len v rámci Košíc. Či už to bolo na bývalom Zväzarmovskom letisku, kde som s autom Ford Escort absolvoval tzv. Košický slalom, alebo vo Všešportovom areáli pri dnes už bývalom futbalovom štadióne s autom Mazda 626. Vtedy sa mi darilo a v týchto rýchlostných pretekoch medzi kužeľmi som obsadil 3. miesto. Keď je príležitosť, tak v rámci motozrazov sa sporadicky zúčastňujem rýchlostných pretekov motocyklov na 400, alebo 800 metrov s pevným štartom. Aj na týchto podujatiach sa mi podarilo dosiahnuť niekoľko dobrých výsledkov. Motocykle i autá sú moje hobby. Sám si ich opravujem a starám sa, aby boli v dobrom technickom stave,“ prezrádza J. Hamrák o svojej záľube.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...