Vyhľadávanie:

Slučka v rukách údržbárov

Slučka v rukách údržbárov

Oprava
Odstraňovanie starých koľajových polí z vnútorného oblúku slučky počas minulého týždňa.

Rekonštrukcia slučky električkovej trate vo Vstupnom areáli U. S. Steel Košice i oprava trate v úseku Pereš - vstupný areál počas uplynulých dní si vynútili niekoľkodňové obmedzenie dopravy. Dnes dopravný podnik s prácami končí a všetko sa vracia do starých koľají, teda do rytmu prázdninovej dopravy.

"Dôvodom výluky na trati do železiarní, mimo dovozu a odvozu zamestnancov na zmeny, bola obnova výhybiek č. 5 a č. 6 na električkovej slučke vstupného areálu," informoval Vladimír Krupa, stavbyvedúci Koľajových a dopravných stavieb s.r.o. Košice, ktoré rekonštrukciu realizovali. "Na vnútornom oblúku slučky sme odstránili staré koľajové polia v dĺžke sto metrov a dve výhybky. Položili sme nové koľajové polia s novým kamenivom a robili sme smerovú a výškovú úpravu koľajiska. Na miesto starých výhybiek sme inštalovali nové."

Podobný zásah čaká slučku aj na jeseň tohto roku. "V druhej etape budeme opravovať vonkajší oblúk slučky," dodal Jozef Bujnovský, ktorý na stavbe zabezpečoval dozor DPMK. "Na výmenu čakajú štyri výhybky a oprava koľajiska." O niekoľko týždňov sa obmedzeniu v doprave teda znovu nevyhneme.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...