Vyhľadávanie:

Sme o krok bližšie k titulu

Sme o krok bližšie k titulu

Hokejisti HC Košice vyhrali nad Banskou Bystricou v sérii na zápasy 4:1 a sú v semifinále

V pondelok tohto týždňa sa v Steel Aréne hral piaty vzájomný štvrťfinálový zápas play off medzi HC Košice a nováčikom hokejovej extraligy Banskou Bystricou. Favorizované Košice dosiahli v ňom štvrté víťazstvo a postúpili už po siedmy raz za sebou do semifinále. Tento rozhodujúci zápas mal niekoľko špecifík. Po prvý raz v tohtoročnom play off nastúpil v domácom drese útočník Stanislav Gron. Najlepším hráčom domáceho tímu bol Rudolf Huna, ktorý strelil dva góly a na tretí gól Kmiťovi ideálne prihral. Košičania rozhodli o svojom víťazstve v polovici zápasu, keď v rozpätí troch minút strelili tri góly a prvé čisté konto v tejto sezóne vychytal mladý košický brankár Július Hudáček.

Hostia, aj keď z ďalších bojov vypadli, zanechali vo všetkých stretnutiach sympatický dojem. Ich tréner, bývalý hráč VSŽ a neskôr tréner mládežníckych celkov v Košiciach Milan Staš, zhodnotil účinkovanie svojich zverencov po piatom zápase slovami: "Teší ma, že sme Košičanov v tejto štvrťfinálovej sérii potrápili, veď takmer v každom z piatich stretnutí sme boli víťazovi základnej časti vyrovnaným súperom. Verím, že sme vypadli s budúcim majstrom. Už to, že sme ako nováčik postúpili do play off, bolo našim úspechom. Favorita sme sa ale nezľakli a snažili sme sa zdramatizovať sériu. Keby sme mali za súpera Liptovský Mikuláš, myslím, že cez neho by sme boli prešli do semifinále my."

Kormidelník domáceho tímu Anton Tomko sa odpovede na otázku, koho by chceli mať Košičania za semifinálového súpera, Zvolen, či Liptovský Mikuláš tak trochu vyhol: "Nemám tip na súpera. Nám je to v podstate jedno, lebo Zvolen i Liptovský Mikuláš majú svoje kvality a hrajú dobrý hokej. Určite sa budeme musieť na svojho semifinálového súpera nielen herne, ale aj takticky a psychicky čo najlepšie pripraviť."

Naši hokejisti začnú semifinálovú sériu na domácom ľade. So svojím súperom sa stretnú dva razy po sebe, a to v stredu 18. a vo štvrtok 19. marca.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...