KONTAKT  |    _eng _sk

Základných princípov podnikania sa nevzdávame ani v období krízy
           Pridané: 09.03.2009
Autor: Iveta FIALOVÁ
Kategória: 10/2009

Divízny závod Expedícia pracuje už viac ako rok bez úrazu

Prezident U. S. Steel Košice George F. Babcoke sa v pondelok, 16. marca, stretol na pracovnom obede s jedenástimi zamestnancami divízneho závodu Expedícia, aby ocenil výsledky, ktoré kolektív závodu dosiahol v oblasti bezpečnosti práce. Spolu s viceprezidentom pre výrobu Patrickom J. Mullarkeym a generálnym manažérom pre finálnu výrobu Thomasom J. Kevinom sa poďakoval prítomným za ich snaženie, výsledkom ktorého je, že divízny závod už 375 dní (k 16. 3.) nezaznamenal žiadny pracovný úraz. Tento úspech je podľa slov prezidenta cenný o to viac, že spoločnosť má latku očakávaní veľmi vysoko.

Po tom, čo všetci expedienti povedali zopár slov o sebe a o svojej práci, rozprúdila sa živá debata. Témou boli samozrejme v prvom rade otázky bezpečnosti práce. A v tej súvislosti téma vzájomnej komunikácie. Zdôraznil to aj riaditeľ divízneho závodu Expedícia Miroslav Bučko keď uviedol, že práve prítomnosť manažérov v prevádzkach a rozhovory so zamestnancami sú v pozadí dobrých výsledkov. "Dobrý predpis, dobré školenie, dobrý rozhovor... Ak sú tieto tri "nohy" v poriadku, možno pracovať rok i viac bez úrazu," zdôraznil. Súhlasil s ním aj prezident.

"Vaša prítomnosť vo výrobe je najdôležitejším pilierom," povedal hosťom. "Komunikácia s ľuďmi, najmä medzi majstrom a zamestnancami je mimoriadne dôležitá," zdôraznil. Pripomenul, že pre našu spoločnosť je ľudský život najvyššou hodnotou a ocenil výsledky, ktoré firma na úseku bezpečnosti dosahuje. "Košické projekty sú modelom pre mnohé akvizície korporácie U. S. Steel v Severnej Amerike i Kanade a implementujeme ich aj v Srbsku," pochválil. Zároveň povedal, že spoločnosť sa základných princípov podnikania, medzi ktorými je na prvom mieste práve bezpečnosť, nevzdáva ani v období krízy a vyslovil presvedčenie, že sa spoločnosti podarí ďalej ich zlepšovať.

Sedem mužov a tri ženy sa zaujímali aj o aktuálne dianie v spoločnosti. Alexander Tima napríklad chcel vedieť ako vplýva silné euro na obchodovanie spoločnosti, ako sú na tom Košičania pri porovnávaní produktivity a výsledkov bezpečnosti práce s kolegami v amerických prevádzkach, Július Németh sa opýtal na pocity manažmentu pri prevzatí spoločnosti pred takmer deviatimi rokmi, Mariána Starzyka zaujímalo, ako pozinkovacia linka č. 3 napĺňa očakávania, Gabriela Bednáriková zisťovala možnosť návštevy huty rodinnými príslušníkmi prostredníctvom dní otvorených dverí, František Kováč bol zvedavý na spoluprácu so zákazníkom v oblasti výroby rúr... Z odpovedí Georgea F. Babcoka si odniesli aj toto posolstvo: "Chceme, aby naši zákazníci dostali tovar v požadovanej kvalite a zabalený tak, ako si to predstavovali. Chceme, aby prišli za nami aj vtedy, ak si kupujú výrobky malej tonáže," zdôraznil. A to urobia len vtedy, ak budú s našou prácou spokojní.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu