KONTAKT  |    _eng _sk

Spoznajte oceliarske výtvarné talenty
           Pridané: 13.10.2008
Autor: Iveta FIALOVÁ
Kategória: 41/2008

Hutníci maľujú s umelcami - obrazy si môžete pozrieť v Kasárňach Kulturpark

Trinásť účastníkov tohtoročného workshopu Hutníci maľujú s umelcami, ktorý U. S. Steel Košice usporiadala začiatkom septembra už po tretí raz, vytvorilo počas siedmich dní v Medzeve šesťdesiat diel. Štyridsať osem z nich autori prezentujú verejnosti od piatku minulého týždňa, 3. októbra, v priestoroch Kasární Kulturpark na Kukučínovej ulici v Košiciach.

Vernisáž pritiahla do výstavných priestorov desiatky zvedavcov - kolegov, rodinných príslušníkov, profesionálnych výtvarníkov i študentov umenia. Nie je totiž každodennou udalosťou, aby firmy pre svojich zamestnancov organizovali podobné akcie. To konštatoval vo svojom príhovore aj kurátor výstavy Miroslav Procházka, ktorý tento počin U. S. Steel Košice vyzdvihol. "Je sympatické, že spoločnosť umožnila svojim zamestnancom rozvíjať ich výtvarné talenty a že sponzorovala umenie. V dnešných časoch je to zriedkavé." Ocenil tiež senzibilitu videnia autorov a pridal povzbudivé slová do ďalšej tvorby. Kreativitu železiarov ocenil aj viceprezident U. S. Steel Košice pre riadenie externých služieb a vzťahov Miroslav Kiraľvarga. "Nie sme bohatí tým, čo máme, ale tým, čo vieme," povedal na margo vystavených diel i schopností ich tvorcov vo svojom otváracom prejave. Ako dodal, oceliarska spoločnosť toto podujatie určite nepodporila tento rok posledný raz.

Ako to v Medzeve vyzeralo a ako toto krásne prírodné prostredie železiarov inšpirovalo, sa prítomní dozvedeli z krátkeho filmu, ktorý natočili študenti Filmovej školy v Košiciach. Výstavu obrazov si môžete pozrieť ešte dnes, 8. októbra a zajtra, 9. októbra, v čase od 14. do 18. hodiny.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu