KONTAKT  |    _eng _sk

Srdce na dlani
           Pridané: 12.01.2018
Autor: -ker-
Kategória: 01/2018

Ďalší zamestnanci U. S. Steel Košice, s.r.o. a jej dcérskych spoločností si prevzali ocenenia za bezpríspevkové darovanie krvi na milej slávnosti, ktorá sa uskutočnila minulý mesiac. Predstavitelia Územného spolku Slovenského červeného kríža Košice-okolie pripravili odovzdávanie strieborných, zlatých a diamantových plakiet Dr. Janského a medailí profesora Kňazovického, ktoré svojím vystúpením spestrili aj žiaci zo ZŠ Budimír pod vedením Silvie Filipovej.

Atmosféru svojimi slovami umocnila riaditeľka územného spolku SČK Košice-okolie Helena Kmetzová. Vo svojom príhovore bezpríspevkových darcov krvi nazvala hrdinami, pretože darujú zo seba nezištne to, bez čoho sami nemôžu existovať, čo sa nikde na svete nedá vyrobiť ani kúpiť, teda svoju vlastnú krv. „Ďakujem vám za vaše opakované, tiché, hrdinské činy. Ďakujem vám za seba, Slovenský červený kríž, aj za všetkých príjemcov, ktorým ste prispeli k procesu uzdravenia, či záchrane života, za ich rodičov, ich deti a rodiny. Ďakujem tiež zamestnávateľom, ktorí vás  vo vašej charizmatickej činnosti podporovali a podporujú,“ povedala Helena Kmetzová.

Medzi ocenenými z radov zamestnancov spoločnosti U. S. Steel Košice boli aj Martin Varga z Obal-servisu, ktorý krv daroval už 82-krát ale aj Štefan Karajoš z DZ Radiátory a rúry, ktorý si prevzal medailu profesora Kňazovického za stonásobné bezpríspevkové darovanie krvi. Ako nám povedal, s darovaním krvi začal pred mnohými rokmi ešte počas základnej vojenskej služby pričom dnes s ním chodí darovať krv už aj jeho 27-ročný syn Daniel.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu