Vyhľadávanie:

Stále platí, že remeslo má zlaté dno

Stále platí, že remeslo má zlaté dno

Začal sa školský rok na stredných školách pripravujúcich budúcich hutníkov

Začal sa nový školský rok, s čím je spojený štart ďalšieho roku spolupráce spoločnosti U. S. Steel Košice s partnerskými strednými odbornými školami. S tými má naša firma formálnu zmluvu v systéme duálneho vzdelávania. V akademickom roku 2021/2022 máme duálnu zmluvnú spoluprácu uzatvorenú s tromi školami. V prvom rade je to Stredná odborná škola priemyselných technológii Košice-Šaca, ďalej Stredná odborná škola železničná a s menším počtom študentov aj Stredná odborná škola automobilová. O formách cielenej spolupráce so strednými technickými školami sme diskutovali s Ľubomírom Gromošom, vedúcim oddelenia Nábor a výber z úseku Zabezpečenie a rozvoj ľudských zdrojov.

 V čom bude tento školský rok iný?

Aj napriek výzvam dnešnej koronou poznačenej doby, stabilne máme dostatočný počet žiakov duálneho vzdelávania v našej spoločnosti. Vďaka novým formám elektronických online náborov nám pribudne v novom školskom roku viac ako 100 nových prvákov na partnerských školách. Zvýšené počty žiakov duálneho vzdelávania pocítia aj kolegovia vo výrobe, kde k nám príde na odbornú prax rekordný počet až 230 žiakov tretieho a štvrtého ročníka najviac žiadaných odborov. Tohto roku sme taktiež rozšírili aponuku odborov. V duálnom vzdelávaní pribudol odbor Programátor obrábacích a zváracích strojov a zariadení na SOŠ priemyselných technológií Šaca. 

 Zmenili sa naše potreby? Aké profesie sú najviac žiadané?

Opäť raz sa ukazuje, že tradičné remeslo má zlaté dno. V súčasnosti najviac žiadanými  profesiami v našej spoločnosti sú Hutník operátor, Mechanik mechatronik, Mechanik elektrotechnik,  Programátor obrábacích a zváracích strojov a v poslednom čase evidujeme čoraz väčší záujem o študijný odbor Mechanik strojov a zariadení. Na strednej odbornej škole priemyselných technológii bude otvorený nový odbor duálneho vzdelávania s názvom Technické lýceum. Jedná sa o odbor zameraný pre žiakov s vyššími ambíciami, ktorý plánujú pokračovať v štúdiu na technických vysokých školách.

 Pripravujeme so školami nejaké špeciálne podujatia?

Minulý rok sme sa veľmi rýchlo museli prispôsobiť zmeneným podmienkam v dôsledku pandémie COVID-19. Tradičné nábory na základných školách prezenčnou formou sa veľmi rýchlo museli zmeniť na online mítingy a semináre. Taktiež sme zvýšili naše úsilie v oblasti diverzity a propagácie štúdia technických odborov pre ženy a dievčatá. Tu oceňujeme spoluprácu kolegýň zo ženskej siete, ktoré sa aktívne zúčastňovali našich online stretnutí s budúcimi stredoškolákmi. V tejto spolupráci hodláme pokračovať.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...