Vyhľadávanie:

Stolní tenisti z Teplej valcovne v I. triede mestskej miniligy tretí

Stolní tenisti z Teplej valcovne v I. triede mestskej miniligy tretí

Od roku 1978 existuje v Košiciach mestská súťaž v stolnom tenise družstiev mužov - miniliga, v ktorej ešte z čias bývalých VSŽ v nej neustále štartujú celky z Teplej valcovne, U. S. Steel Košice (predtým Údržba) a VSŽ Faundry (bývalá Zlievareň). Najlepšie si v tejto súťaži po jej prvej, tzv. jesennej časti sezóny 2005/ 2006, počínajú stolní tenisti z TVa, ktorí z dvanástich účastníkov sú na 3. mieste v tabuľke.

Ďalšie naše mužstvo U. S. Steel Košice je deviate a tímu VSŽ Faundry patrí posledná dvanásta priečka. Valcovači z TVa získali z 11 zápasov 27 bodov a majú aj aktívne skóre 112:64. O to sa svojimi výkonmi za zelenými stolmi pričinili Jozef Fotta, Marek Fotta, Karol Ryník, vlaňajší víťaz z letnej olympiády Štefan Novák a tohtoročný majster USSK v stolnom tenise Ján Keruľ-Kmec.

Ich cieľom je dostať sa v tabuľke pred svojich súperov z Econsu a Stavomontáží, ktorí sú zatiaľ na prvých dvoch priečkach. V poslednom jesennom zápase TVa zdolala Faundry na jeho pôde vysoko 15:1, keď po 4 body si na svoje konto pripísali J. Fotta, Ryník a Novák, M. Fotta získal 3 body, za porazených 1 bod dosiahol Šebek.

Na margo toho úspechu hrajúci kapitán TVa olympijský víťaz z našej letnej olympiády v roku 2004, vlani tretí J. Fotta poznamenal: "Je to zatiaľ pre nás veľmi dobrá vizitka, lebo držať krok s najlepšími mužstvami v takej silnej konkurencii nie je vôbec ľahké. V kádroch jednotlivých tímov totiž hrá celá plejáda bývalých profesionálov, ktorí ešte v nedávnej minulosti aktívne hrávali krajskú i celoslovenskú stolnotenisovú súťaž."

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...