Vyhľadávanie:

Stretnutia s krásnou hudbou

Stretnutia s krásnou hudbou

Vynikajúce orchestre, domáci i zahraniční sólisti. Tak by sa v krátkosti dala charakterizovať programová ponuka 51. ročníka Košickej hudobnej jari. Presvedčiť sa o tom mohli už návštevníci troch koncertov, ktoré sa uskutočnili do dnešného dňa. Pre zaplnenú sálu Domu umenia bol zážitkom hneď otvárací koncert medzinárodného festivalu, na ktorom sa predstavili umelci zvučných mien.

Košický skladateľ Norbert Bodnár sa postaral o premiéru skladby Apeiron pre lesný roh, organ a orchester. S hornou sa predstavila rodáčka z Košíc, hornistka Brnianskej filharmónie, Zuzana Rzounková. Orchester Štátnej filharmónie Košice pod taktovkou dirigenta zvučného mena Vladimíra Válka sa výborne zmocnil symfonickej suity Eugena Suchoňa Metamorfózy. Vyvrcholením večera bol Koncert pre husle a orchester Antonína Dvořáka. Majstrovstvo skvelého českého interpreta Václava Hudečka postavilo hľadisko na nohy a maestro si vyslúžil dlhotrvajúci potlesk. Odvďačil sa prídavkom, ktorým iba potvrdil, že právom patrí do medzinárodnej interpretačnej elity husľových virtuózov.

Stretnutie s krásou sľubuje aj zajtrajší koncert v ktorom rezonuje tohtoročné 250. výročie narodenia W. A. Mozarta. V podaní Štátnej filharmónie Košice, dirigenta Petra Altrichtera a skvelých sólistov - Alexandra Lubchansky, Adriana Kohútková, József Mukk, Martin Malachovský, odznie Mozartovo monumentálne sakrálne dielo Omša C mol.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...