KONTAKT  |    _eng _sk

Stretnutie oceliarov - seniorov
           Pridané: 03.11.2014
Autor: -juva-
Kategória: 22/2014

Bezmála tristo dôchodcov prijalo pozvanie ZO OZ KOVO Oceliareň na tradičné stretnutie bývalých zamestnancov divízneho závodu, ktorí boli počas aktívnej pracovnej činnosti organizovaní v odboroch. Stretnutie sa uskutočnilo 16. októbra 2014 vo veľkej sále Spoločenského pavilónu v Košiciach.

Hostí privítal slávnostným príhovorom predseda odborovej organizácie Juraj Varga. Riaditeľ divízneho závodu Marek Lukačín informoval o aktuálnom dianí v oceliarni i podniku. Ako to už pri takýchto príležitostiach býva, veľa sa spomínalo. Na pracovné začiatky, pre mnohých pred rokmi v neznámom prostredí, na prvé výrobné rekordy, spúšťanie nových liniek, modernejšie technologické postupy a procesy. Odzneli neopakovateľné príhody - úsmevné, ale i také, ktoré tisli slzy do očí, veď tvrdá práca v oceliarni nebola a nie je prechádzka ružovou záhradou. Oceľ sa však tentoraz tavila a odlievala podľa nálady pri sprievodnej muzike harmonikára Viliama Juriša, s ktorým si bývalí oceliari aj spoločne zanôtili zmes regionálnych piesní. Pri bezprostrednom spomínaní aspoň na okamih všetci omladli. Pripomínali si pracovné chvíle, ale i namáhavý zmenový kolotoč s tromi nočnými po sebe... Nejednému z nich je aj napriek tomu za oceliarňou smutno. Radi by ju navštívili, pozreli si, ako sa v prevádzkach v súčasnosti pracuje. S touto prirodzenou túžbou sa aj hostia s hostiteľmi v podvečer lúčili.

Vyslovená spokojnosť s vydarenou akciou organizátorov zaväzuje pokračovať v organizovaní slávnostných stretnutí pre bývalých kolegov, ktorí prirodzene a radi odovzdávali svoje vedomosti pri výrobe ocele.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu