Vyhľadávanie:

Sú známi držitelia ocenení Šampión BOZP a Hviezda HIRA

Sú známi držitelia ocenení Šampión BOZP a Hviezda HIRA

Na dnešnom war roome bude vyhlásený Šampión BOZP za 2. štvrťrok. Toto ocenenie získava Martin Kostoval z Divízneho závodu Teplá valcovňa. Ocenený pracuje ako zmenový majster.  O jeho ocenení rozhodlo to, že počas pravidelných rozhovorov, diskusií so zamestnancami a pri riešení pracovných úloh zbiera návrhy a podnety na zlepšenie BOZP. Iniciatívne hľadá nové inovatívne spôsoby organizácie práce, tak aby boli zamestnanci chránení a zároveň plnili výrobné požiadavky. Na dennej báze poctivo pristupuje k BOZP, vypracováva návrhy na zlepšenie BOZP, pripomienkuje a prepracováva PBP (postupy bezpečnej práce)  a PZE (postupy zaisťovania energií) pre CO2. Nad rámec svojich aktuálnych pracovných povinností vypracováva PZE na zaisťovanie elektrických zariadení pre celú prevádzku, keďže je pôvodnou profesiou elektrikár.

Po prvý raz je na dnešnom war roome vyhlásený aj víťaz ďalšieho ocenenia Hviezda HIRA (HIRA STAR), čo je ocenenie pre všímavých zamestnancov, ktorí dokážu odhaľovať riziká. Prvými držiteľmi tohto ocenenia sa stávajú František Kiráľ, zmenový majster obsluhy poklopových žihární, Peter Fudor, vedúci prevádzky Poklopové žihárne, Štefan Bardovič, procesný inžinier,  Ján Kisucký, koordinátor prevádzky a údržby a Jaroslav Uram,  manažér pre BaHP.

Pri preberaní vsádzky na vstupných dopravníkoch na Žihárni 1 a Žihárni 2, hrozí pri nedostatočných medzerách medzi zvitkami zachytenie nasledujúceho zvitka ramenom preklápača a následné prevrátenie a pád zvitka. Tím, ktorý získava prvé ocenenie Hviezda HIRA vypracoval projekt zameraný na bezpečnú manipuláciu so zvitkom na dopravníku a preklápači zvitkov.

Ocenenia si víťazi preberú v najbližších dňoch.                                                 

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...