Vyhľadávanie:

Ťahajú sa k elite

Ťahajú sa k elite

Hádzanári 1. MHK Košice získali prvé víťazstvo v tejto sezóne na palubovke súpera

Hádzaná
Brankárskou jednotkou v tíme 1. MHK Košice sa po odchode brankára Pramuka stal Dušan Olejár, nová posila zo susedného Prešova.

Hádzanári 1. MHK Košice už roky patria k slovenskej špičke. Preto mnohých fanúšikov prekvapilo ich postavenie v tabuľke po štyroch kolách nového ročníka spoločnej česko-slovenskej súťaže hádzanárov. Ocitli sa na chvoste štrnásťčlenného pelotónu, ale pre takýto tím bolo len otázkou času, kedy sa začne "šplhať" na vyššie priečky.

"V tejto sezóne máme jeden z najmladších mužstiev v súťaži, takže pod naše slabšie výsledky a tesné prehry v úvode základnej časti sa podpisuje neskúsenosť niektorých hráčov," konštatoval pred odchodom na zápas 8. kola v Hraniciach na Morave kapitán tímu Ján Kolesár a dodal: "Podľa mňa robíme chybu v tom, že sa nevieme sústrediť na plnohodnotný výkon celých šesťdesiat minút hry. Svedčia o tom zápasy doma s Prešovom i s Považskou Bystricou. Proti Prešovu sme v 15. minúte druhého polčasu viedli 26:20. V ďalších pätnástich minútach sme nedokázali ani raz skórovať a inkasovali sme 10 gólov za sebou, čo sa nesmie stať. Podobne aj v súboji so slovenským vicemajstrom z Považskej Bystrice sme viedli tiež 26:20 a nakoniec sme sa strachovali o výsledok. Vyhrali sme iba tým najtesnejším rozdielom o gól. Takže mali by sme sa už konečne chytiť aj na palubovke súpera a z Hraníc by sme chceli doniesť body. Prosto, musíme bodovať naplno."

Tak sa aj stalo. V zaujímavom a obojstranne bojovnom stretnutí odviedli Košičania v Hraniciach kolektívny výkon a výsledok sa zákonite dostavil. Naši zaslúžene zvíťazili o šesť gólov po výsledku 31:25 (15:11) a v tabuľke "poskočili" na 9. miesto. Z ôsmich stretnutí majú 6 bodov za 3 víťazstvá a 5 prehier.

Ako to na palubovke súpera tento raz v Hraniciach vyzeralo, to nám priblížil vedúci mužstva Vojtech Profant: "Skvele zachytal brankár Olejár a po dlhšom čase všetci hráči, ktorí dostali šancu na palubovke, odviedli svoje maximum. Rozhodol kolektívny duch a darilo sa nám aj strelecky. Domáci iba v úvode viedli, potom však naši nepriaznivý stav vyrovnali a do polčasu si utvorili 4-gólový náskok. Po zmene strán sme už len kontrolovali vývoj zápasu a šancu na víťazstvo už nepustili z rúk. Strelecky sa zaskvel na krídle Faith, ktorý zaťažil konto súpera dvanástimi gólmi. Ja si myslím, že oceniť treba výkony všetkých našich hráčov."

V nedeľu 24. októbra sa hádzanári 1. MHK Košice predstavia svojim fanúšikom predpoludním o 10.30 h. v súboji s ďalším českým tímom Zubří.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...