Vyhľadávanie:

Tri tituly pre Miroslava Vanka

Tri tituly pre Miroslava Vanka

V rekreačnom areáli Zelená voda pri Novom Meste nad Váhom sa počas uplynulého víkendu konali majstrovstvá Slovenska v krose. O tituly bojovalo 130 bežcov v deviatich kategóriách. Najlepšie z nich sa prezentovali vytrvalci z Obal Servisu Košice, ktorí v zložení Miroslav Vanko, Imrich Pástor, Jozef Urban a Igor Vaktor získali titul v súťaži družstiev.

Z jednotlivcov sa zo zisku troch majstrovských titulov tešil Vanko, ktorý, okrem zlatej medaily v súťaži družstiev, získal dve ďalšie v súťaži jednotlivcov. Najprv zvíťazil časom 13:33 min. na 4 500 metrov dlhej trati v súťaži míliarov, v ktorej Vaktor obsadil 4. miesto časom 14:13 min. Potom sa po takmer dvojhodinovej prestávke postavil na štart vytrvalcov, kde dominoval na 9-kilometrovej trati časom 27:44 min. Za ním sa na 2. mieste umiestnil Pástor časom 28:00 min. Na 5. mieste skončil Urban v čase 28:38 min. a na šiestej priečke dobehol v čase 30:00 min. Vaktor.

V kategórii žien si striebornú medailu na 4,5-km trati vybojovala ďalšia pretekárka z bežeckého klubu Obal Servisu Košice Katarína Bérešová, ktorá za víťaznou Zatlúkalovou z Dubnice nad Váhom (15:29 min.) zaostala o 28 sekúnd. Na 8. mieste skončila naša Zakršmídová, ktorá mala čas 17:23 min. Okrem seniorov sa na šampionáte v dobrom svetle predstavili aj mladí vytrvalci z Obal Servisu.

V súťaži dorastencov si 1. miesto a titul vybojoval časom 14:53 min. Dávid Jakubášek, medzi dorastenkami skončila na 3-km trati Martina Viňanská časom 11:42 min. tretia a v kategórii juniorov sa na 6-km trati umiestnil Viktor Olšavský na 4. mieste.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...